Znajdź lek

Źródło

Otoargent

Działanie

Preparat zawiera dwa aktywne nanokoloidy: srebra i miedzi. Nanokoloid srebra dezaktywuje enzym, którego jednokomórkowe organizmy używają w metabolizmie tlenowym. Na skutek tego chorobotwórcze mikroorganizmy obumierają w ciągu kilku minut. Tak gwałtowny rozpad drobnoustrojów uniemożliwia powstanie odporności na nanocząstki srebra. Właściwości przeciwgrzybicze nanokoloidu miedzi polegają na wyjątkowo silnym działaniu utleniającym. Po odparowaniu wody, nanocząsteczki miedzi osadzają się na powierzchni skóry, tworząc trwałą warstwę ochronną.

Wskazania

Wspomaganie leczenia stanów zapalnych przewodu słuchowego zewnętrznego spowodowanych przez infekcje bakteryjne i grzybicze.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie należy stosować preparatu w przypadku perforacji błony bębenkowej. Nie stosować u osób ze stwierdzoną alergią na nikiel, miedź, srebro metaliczne. Ze względu na potencjalnie drażniące działanie glikolu, nie stosować u dzieci młodszych niż 12 miesięcy, chyba że lekarz postanowi inaczej.

Środki ostrożności

Nie należy wprowadzać dozownika do przewodu słuchowego zewnętrznego zbyt głęboko, jest to szczególnie ważne przy aplikacji u małych dzieci. Unikać kontaktu z oczami, nie połykać. W razie wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości zaprzestać stosowania.

Dawkowanie

Przed użyciem należy buteleczkę ogrzać w dłoni. Jeżeli lekarz nie zalecił inaczej, wkroplić do ucha 5 kropli, odczekać kilka minut, można zatkać ucho wacikiem. Krople należy wkroplić w pozycji leżącej, uchem zwróconym ku górze i pozostać w tej pozycji kilka minut po zakropleniu. Zabieg należy powtarzać 3 razy dziennie. Nie krócej jednak niż 2-3 dni po ustąpieniu objawów zapalenia.

Uwagi

Pharmindex