Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗
Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗
Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗

Paski do łączenia brzegów skóry STERI-STRIP

Paski do łączenia brzegów skóry STERI-STRIP są hipoalergiczne, a ich zadaniem jest zamykanie ran pooperacyjnych i skaleczeń. Aplikowane są bezpoleśnie i w łatwy sposób. Są alternatywą tradycyjnych szwów chirurgicznych, tym samym zmniejszając ilość powikłań. Poznaj wskazania, przeciwwskazania oraz środki ostrożności.     
Spis treści

Reklama

Paski do łączenia brzegów skóry STERI-STRIP - działanie

Hipoalergiczne, przylepne paski do zamykania ran. Zastępują tradycyjne szwy chirurgiczne, przez co redukują liczbę powikłań (odczyny zapalne, brzydkie blizny, "efekt drabinki", martwica, zakażenia). Komfortowe dla pacjenta i personelu (bezbolesna i łatwa aplikacja). Polepszają warunki gojenia się ran (nie traumatyzują tkanek, nie wywierają ucisku na brzegi rany), umożliwiają prawidłowe wrastanie włókien kolagenu i szybkie wytworzenie mocnej blizny. Zapewniają lepszy efekt kosmetyczny. Dostępne w trzech rodzajach: Steri-Strip Reinforced (wzmocnione) o uniwersalnym, szerokim zastosowaniu, Steri-Strip Elastic (elastyczne) do stosowania w ruchomych miejscach skóry oraz tam gdzie wymagany jest doskonały efekt kosmetyczny (w tym rany twarzy) lub gdy spodziewany jest pourazowy obrzęk tkanek, Steri-Strip Wound Closure System to połączenie pasków Steri-Strip z przezroczysytm, wodoodpornym opatrunkiem z folii poliuretanowej - Tegaderm (szew i sterylny opatrunek w jednym).

Reklama

Paski do łączenia brzegów skóry STERI-STRIP - wskazania

Zamykanie ran (łączenie brzegów skóry) w przypadku skaleczeń i ran pooperacyjnych. Pierwotne zamknięcie rany. Zabezpieczenie rany po wczesnym usunięciu szwów lub klamerek. Równoczesne zastosowanie szwów lub klamerek i pasków Steri-Strip. System zamykania ran Steri-Strip Wound Closure System: zamykanie ran w laparoskopii i artroskopii, po usunięciu cewnika z żyły centralnej, pooperacyjnym usunięciu drenu, po biopsji, niewielkich urazach, endoskopowym uwalnianiu nadgarstka.

Reklama

Paski do łączenia brzegów skóry STERI-STRIP - przeciwwskazania

Pasków nie należy stosować do ran zakażonych, zainfekowanych i silnie krwawiących. Niewielkie krwawienie z rany nie jest przeciwwskazaniem, ponieważ mikroporowate podłoże przepuszcza wydzieliny nie odlepiając się od skóry. Nie należy używać pasków, gdy nie jest możliwe zachowanie właściwego ich przylegania (obecność wydzieliny, zmiany łojotokowe, nadmierna potliwość bądź owłosienie) oraz w przypadku ran bardzo napiętych.

Reklama

Paski do łączenia brzegów skóry STERI-STRIP - ostrzeżenia

Obrzęk po operacji może spowodować utratę przyczepności pasków. Usuwanie pasków może spowodować uszkodzenie naskórka, zmiany zabarwienia skóry, niewielkie zmiany trądzikowe i zapalenie mieszków włosowych.

Reklama

Paski do łączenia brzegów skóry STERI-STRIP - dawkowanie

Ranę należy dokładnie oczyścić i osuszyć. W razie konieczności można zastosować roztwór odtłuszczający, aby polepszyć przyleganie paska. Nie rozciągać pasków przy zakładaniu. Po wyjęciu paska z opakowania należy jego koniec unieść do góry i oddzielić pasek od podłoża. W przypadku gdy nie użyto szwów chirurgicznych i staplerów, w celu założenia pasków należy zbliżyć do siebie brzegi skóry za pomocą palców lub pensety. Paski zakładać w poprzek rany unikając ich napinania. W przypadku większych ran odległość między paskami powinna wynosić 3 mm, dodatkowo w celu zmniejszenia siły rozciągającej brzegi rany można przyklejać paski równolegle do rany w odległości 12 mm od końców pasków zamykających ranę. Paski mogą pozostawać na skórze do czasu powstania pewnego zrostu (nawet ponad 7 dni).

Reklama

Paski do łączenia brzegów skóry STERI-STRIP - uwagi


Reklama

Jak się uchronić przed chorobami cywilizacyjnymi?
Sprawdź!