ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗

Peroxidon

Spis treści

Reklama

Peroxidon - skład

Preparat zawiera nadtlenek mocznika.

Reklama

Peroxidon - działanie

O.Materiał do odbarwiania martwych zębów. Nadtlenek mocznika po aplikacji rozkłada się na mocznik oraz nadtlenek wodoru. Nadtlenek wodoru rozkłada się na aktywny tlen i wodę. Tlen jest aktywnym składnikiem materiału, który nasyca lub likwiduje wiązania chemiczne odpowiedzialne za barwę w cząsteczkach pigmentów zawartych w zębie.

Reklama

Peroxidon - wskazania

Z.Wybielanie zębów martwych - bezmiazgowych.

Reklama

Peroxidon - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciąża i okres karmienia piersią.

Reklama

Peroxidon - dawkowanie

S.Przed wybielaniem należy sprawdzić, czy kanał zęba jest dokładnie wypełniony pastą do wypełniania kanałów korzeniowych. Usunąć wypełnienie z kanału, 1-2 mm poniżej granicy szkliwno-cementowej. Następnie przykryć materiał wypełniający kanał 0,5-1 mm warstwą nietwardniejącego wodorotlenku wapnia, a na to położyć warstwę materiału szkło-jonomerowego. Otrzymaną pastą wyścielić starannie dno i ścianki komory wcześniej dokładnie oczyszczonej, po czym przykryć wacikiem i zamknąć szczelnie cementem. Po upływie 4-5 dni komorę zęba przepłukać wodą. Jeżeli odbarwienie jest wystarczające, założyć ostateczne wypełnienie. Jeżeli jest nie wystarczające, należy powtórzyć zabieg (nie należy przekraczać 5 aplikacji).

Reklama

Peroxidon - uwagi

W celu zapobiegania wystąpieniu resorpcji przyszyjkowej (pojawiającej się w 1-7 lat od wybielenia zęba) zaleca się po zakończeniu wybielania wprowadzić do komory zęba nie twardniejący preparat wodorotlenkowo-wapniowy, 2 razy na 1-2 tygodnie. Zęby wybielone należy kontrolować klinicznie i radiologicznie przez 7 lat. Materiał zarabiać wyłącznie z gliceryną.


Reklama

1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!