ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗

Petit Drill

Spis treści

Reklama

Petit Drill - skład

Glicerol, maltitol ciekły (E965), hydroksyetyloceluloza, sodu benzoesan, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, aromat truskawkowy, woda oczyszczona.

Reklama

Petit Drill - działanie

Szybko łagodzi podrażnienie. Wspomagaja nawilżenie i chroni gardło poprzez tworzenie filmu ochronnego. Wyrób pozwala łagodzić podrażnienia gardła związane z suchym kaszlem, w tym kaszlem spowodowanym zewnętrznymi czynnikami drażniącymi (dym papierosowy, zanieczyszczenie, kurz, suche powietrze itp.).

Reklama

Petit Drill - wskazania

Podrażnienie gardła związane z suchym kaszlem. Syrop może być stosowany u niemowląt w wieku od 6 miesięcy oraz u dzieci w wieku do 6 lat.

Reklama

Petit Drill - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Niemowlęta w wieku poniżej 6 mies. Dziedziczna nietolerancja fruktozy (ze względu na obecność maltitolu).

Reklama

Petit Drill - ostrzeżenia

U niemowląt w wieku od 6 - 12 mies., konsultacja medyczna jest wskazana. W przypadku wystąpienia oznak towarzyszących suchemu kaszlowi, wskazujących na poważny stan pacjenta (takich jak trudności w oddychaniu, gorączka utrzymująca się dłużej niż 3 dni, nawracające wymioty, trudności z jedzeniem, biegunka, zmiany zachowania lub zaburzenia snu itp.) należy skonsultować się z lekarzem. W istocie kaszel jest często związany z wirusową infekcją dróg oddechowych, ale może także być oznaką choroby wymagającej specjalistycznego leczenia (zapalenie krtani, zapalenie płuc, astma itp.). W razie przypadkowego kontaktu syropu z nosem, oczami lub uszami niemowlęcia/dziecka należy przemyć takie miejsce roztworem soli fizjologicznej w celu usunięcia syropu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla niemowląt/dzieci, szczególnie pipetę.

Reklama

Petit Drill - dawkowanie

Doustnie. Niemowlęta w wieku 6-12 mies.: jednorazowo jedna dawka po 5 ml. Dzieci w wieku od 1 rż.: jednorazowo dwie dawki po 5 ml. W razie potrzeby można podać 3-4 jednorazowych dawek w ciągu 24 h. Jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, należy skonsultować się z lekarzem. Należy posługiwać się pipetą dozującą dołączoną do opakowania; aby nabrać dawkę 5 ml syropu należy wprowadzić pipetę do butelki, odciągnąć biały tłok do czarnego oznaczenia na korpusie pipety. Wprowadzić końcówkę pipety do ust dziecka trzymanego stabilnie w pozycji siedzącej, uniemożliwiającej dostanie się syropu do dolnych dróg oddechowych (aby uniknąć możliwości nieprawidłowego spływania syropu). Następnie wolno i płynnym ruchem wcisnąć tłok pipety w kierunku policzka. W razie potrzeby powtórzyć powyższe czynności w celu podania odpowiedniej dawki syropu. W razie pominięcia dawki nie należy stosować podwójnej dawki. Nie przekraczać podanej dawki. Nie należy pić ani jeść podczas podawania. Po każdym użyciu przepłukać miarkę zimną wodą. Przed odłożeniem miarki do opakowania, upewnić się, że jest czysta.

Reklama

Petit Drill - uwagi


Reklama

1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!