Dla Ciebie, na zdrowie!

Petit Drill

Spis treści

Petit Drill - skład

Glicerol, maltitol ciekły (E965), hydroksyetyloceluloza, sodu benzoesan, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, aromat truskawkowy, woda oczyszczona.

Petit Drill - działanie

Szybko łagodzi podrażnienie. Wspomagaja nawilżenie i chroni gardło poprzez tworzenie filmu ochronnego. Wyrób pozwala łagodzić podrażnienia gardła związane z suchym kaszlem, w tym kaszlem spowodowanym zewnętrznymi czynnikami drażniącymi (dym papierosowy, zanieczyszczenie, kurz, suche powietrze itp.).

Petit Drill - wskazania

Podrażnienie gardła związane z suchym kaszlem. Syrop może być stosowany u niemowląt w wieku od 6 miesięcy oraz u dzieci w wieku do 6 lat.

Petit Drill - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Niemowlęta w wieku poniżej 6 mies. Dziedziczna nietolerancja fruktozy (ze względu na obecność maltitolu).

Petit Drill - ostrzeżenia

U niemowląt w wieku od 6 - 12 mies., konsultacja medyczna jest wskazana. W przypadku wystąpienia oznak towarzyszących suchemu kaszlowi, wskazujących na poważny stan pacjenta (takich jak trudności w oddychaniu, gorączka utrzymująca się dłużej niż 3 dni, nawracające wymioty, trudności z jedzeniem, biegunka, zmiany zachowania lub zaburzenia snu itp.) należy skonsultować się z lekarzem. W istocie kaszel jest często związany z wirusową infekcją dróg oddechowych, ale może także być oznaką choroby wymagającej specjalistycznego leczenia (zapalenie krtani, zapalenie płuc, astma itp.). W razie przypadkowego kontaktu syropu z nosem, oczami lub uszami niemowlęcia/dziecka należy przemyć takie miejsce roztworem soli fizjologicznej w celu usunięcia syropu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla niemowląt/dzieci, szczególnie pipetę.

Petit Drill - dawkowanie

Doustnie. Niemowlęta w wieku 6-12 mies.: jednorazowo jedna dawka po 5 ml. Dzieci w wieku od 1 rż.: jednorazowo dwie dawki po 5 ml. W razie potrzeby można podać 3-4 jednorazowych dawek w ciągu 24 h. Jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, należy skonsultować się z lekarzem. Należy posługiwać się pipetą dozującą dołączoną do opakowania; aby nabrać dawkę 5 ml syropu należy wprowadzić pipetę do butelki, odciągnąć biały tłok do czarnego oznaczenia na korpusie pipety. Wprowadzić końcówkę pipety do ust dziecka trzymanego stabilnie w pozycji siedzącej, uniemożliwiającej dostanie się syropu do dolnych dróg oddechowych (aby uniknąć możliwości nieprawidłowego spływania syropu). Następnie wolno i płynnym ruchem wcisnąć tłok pipety w kierunku policzka. W razie potrzeby powtórzyć powyższe czynności w celu podania odpowiedniej dawki syropu. W razie pominięcia dawki nie należy stosować podwójnej dawki. Nie przekraczać podanej dawki. Nie należy pić ani jeść podczas podawania. Po każdym użyciu przepłukać miarkę zimną wodą. Przed odłożeniem miarki do opakowania, upewnić się, że jest czysta.

Petit Drill - uwagi

Pharmindex
Podobne leki
Mężczyzna trzyma kobietę w ciąży za brzuch
W Medme rozmawiamy o niepłodności
Dziecko w czasie badania słuchu u audiologa
Badanie słuchu u dzieci i noworodków - na czym polega?
Zdrowa żywność
Dieta przy endometriozie - co jeść?
Gryczanka na mleku z borówkami
Dieta przy nadciśnieniu - co jeść i czego unikać?
Kobieta trzyma się za gardło
Dieta przy niedoczynności tarczycy - czego unikać? Jadłospis
Może to Cię zainteresuje
Kobieta odmawia jedzenia słodyczy z powodu hiperinsulinemii
Hiperinsulinemia - przyczyny, objawy i leczenie. Jaka dieta?
Język z czerwonymi plamami
Język geograficzny - przyczyny i objawy. Jakie leczenie?
Widok kominów z fabryk zanieczyszczających powietrze
Zanieczyszczenia powietrza - źródła. Jaki wpływ na zdrowie?
Model mózgu z dłoni
Torbiel szyszynki - objawy i leczenie. Czy może pęknąć?
Odczuwasz niedobór magnezu?
Kliknij tutaj!