Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Profichol Forte

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Preparat zawiera specjalną kompozycję ekstraktu z czerwonego ryżu (standaryzowanego na zawartość monakoliny K- fitostatyny) oraz witaminy B6, B12 i kwasu foliowego do stosowania w celu utrzymania pożądanego poziomu „złego” cholesterolu. Monakolina K to naturalna statyna pozyskiwana z fermentowanego czerwonego ryżu, która pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Witaminy B6, B12 i kwas foliowy dodatkowo wpływają na prawidłowy metabolizm homocysteiny w organizmie.

Wskazania

Postępowanie dietetyczne dla osób dorosłych w profilaktyce chorób związanych z ryzykiem podwyższonego poziomu cholesterolu lub homocysteiny, w pierwotnej profilaktyce hipercholesterolemii.       .

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Preparatu nie stosować u osób poniżej 20 r.ż. Osoby z chorobami wątroby powinny skonsultować się z lekarzem. Nie należy łączyć preparatu z sokiem z grejpfrutów oraz nie stosować z innymi statynami.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

1 tabletka dziennie. Popić wodą. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Nie może zastępować prawidłowej diety. Należy przyjmować preparat pod nadzorem lekarza.

Pharmindex