Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Scholl Preparat na grzybicę paznokci

Działanie

Preparat ma działanie przeciwgrzybicze oraz pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się infekcji grzybiczej i nawrotom zakażenia.

Wskazania

Łagodne stany grzybicy paznokci.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować na otwarte rany, na uszkodzoną lub podrażnioną skórę, a także w przypadku jakichkolwiek innych chorób stóp.

Środki ostrożności

Unikać kontaktu preparatu z oczami i skórą. W przypadku wystąpienia podrażnienia należy natychmiast przerwać stosowanie preparatu. Pacjenci z cukrzycą przed zastosowaniem preparatu powinni skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Faza 1 - etap leczniczy (4 tyg.). Tydzień 1.: należy delikatnie spiłować górną powierzchnię zainfekowanego paznokcia (szczególnie obszary przebarwione) za pomocą jednorazowego załączonego pilniczka, zmyć pyłki pozostałe po piłowaniu. Następnie używając pędzelka zastosować preparat na powierzchnię paznokcia. Należy odczekać 5 min przed nałożeniem butów, skarpet, rajstop lub przed pójściem do łóżka. Nie należy moczyć stóp przez 30 min po aplikacji. Preparat stosować raz dziennie przez 7 dni. Tydzień 2., 3. i 4.: czynności z pierwszego tygodnia należy powtarzać w pierwszy dzień każdego nowego tygodnia. Nie należy piłować powierzchni paznokcia częściej niż 1 raz w tygodniu. Na koniec 4. tygodnia należy użyć ostatniego pilniczka do oczyszczenia i zaokrąglenia brzegów paznokcia oraz usunięcia wszelkich nierówności pozostałych na powierzchni paznokcia. Faza 2 - etap ochronny (9 mies.). Preparat należy nakładać pędzelkiem na zainfekowane paznokcie raz w tygodniu przez 9 mies. lub do czasu, gdy przebarwienia odrosną.
Na koniec fazy 1 zmniejszają się przebarwienie płytki paznokcia. Po 9-12 miesiącach przebarwienia znikają i paznokcie wracają do stanu bez objawów infekcji.

Uwagi

Podczas stosowania preparatu paznokci nie należy lakierować oraz nie używać tipsów. Paznokcie u stóp należy przycinać raz w miesiącu (nie zbyt krótko - należy pozostawić zapas 2-3 mm). Nie stosować tego samego pilniczka 2 razy.

Pharmindex