Znajdź lek

Źródło

Solwax active

Działanie

Preparat skutecznie usuwa złogi woskowiny usznej. Zawarty w preparacie aktywny związek carbamide peroxide (urea peroxide) uwalnia w uchu aktywny tlen, który powoduje oderwanie woskowiny od skóry przewodu słuchowego zewnętrznego. Ponadto krople zawierają niejonowe związki powierzchniowo czynne, które pomagają w rozmiękczeniu woskowiny oraz wzmacniają działanie preparatu.

Wskazania

Usuwanie złogów woskowiny usznej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie należy stosować preparatu w przypadku bolesności ucha, perforacji błony bębenkowej oraz w przewlekłych stanach zapalnych ucha środkowego i przewodu słuchowego. Dzieci poniżej 12 roku powinny stosować preparat pod nadzorem lekarza.

Ciąża i laktacja

Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią powinny stosować preparat pod nadzorem lekarza.

Dawkowanie

Przed użyciem należy buteleczkę ogrzać w dłoni. Krople: jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, należy wkroplić do ucha 5-10 kropli, odczekać kilka minut, można zatkać ucho wacikiem. Zabieg należy powtarzać przez 4 dni rano i wieczorem. Spray. Profilaktycznie: 1-2 dawki do każdego ucha 1-2 razy w tygodniu. W przypadku korka woskowinowego: jeśli lekarz nie zaleci inaczej aplikować 1-2 dawki przez 4 dni przed wizytą u lekarza. Nie należy wprowadzać dozownika do przewodu słuchowego zewnętrznego zbyt głęboko, jest to szczególnie ważne przy aplikacji u małych dzieci.

Uwagi

Unikać kontaktu z oczami, nie połykać.

Pharmindex