Poddała się jej księżna Kate. 👉 Na czym polega ta metoda leczenia? Sprawdź❗
Poddała się jej księżna Kate. 👉 Na czym polega ta metoda leczenia? Sprawdź❗
Poddała się jej księżna Kate. 👉 Na czym polega ta metoda leczenia? Sprawdź❗

Sterolea

Spis treści

Reklama

Sterolea - skład

1 tabl. zawiera: 900 mg steroli roślinnych; 3,34 mg polikozanolu; witaminy E, B6, B12 i kwas foliowy w ilościach pokrywających 50% RWS.

Reklama

Sterolea - działanie

Suplement diety. Sterole roślinne wraz ze zbilansowaną dietą pomagają obniżyć poziom cholesterolu*, a następnie utrzymać jego prawidłowy poziom. Sterole roślinne hamują wchłanianie cholesterolu w jelicie, a nadmiar cholesterolu jest usuwany z organizmu. Witaminy B6, B12 i kwas foliowy przyczyniają się do utrzymania prawidłowego poziomu homocysteiny we krwi, która bierze udział w prawidłowym funkcjonowaniu układu krążenia. Homocysteina jest czynnikiem uszkadzającym śródbłonek naczyń krwionośnych, co jest czynnikiem ryzyka rozwoju miażdżycy. * korzystny efekt w postaci obniżenia poziomu cholesterolu występuje w czasie 2-3 tyg., przy spożyciu 1,5-2,4 g steroli roślinnych dziennie.

Reklama

Sterolea - wskazania

Uzupełnianie diety w celu obniżenia poziomu cholesterolu we krwi, co stanowi jeden z czynników ryzyka choroby wieńcowej serca.

Reklama

Sterolea - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować u osób, które nie muszą kontrolować swojego poziomu cholesterolu we krwi. Nie zaleca się stosowania u dzieci, zwłaszcza poniżej 5. rż.

Reklama

Sterolea - ostrzeżenia

Pacjenci zażywający leki na obniżenie poziomu cholesterolu powinny spożywać preparat wyłącznie pod kontrolą lekarza.

Reklama

Sterolea - ciąża

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Sterolea - dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 2 tabl. dziennie, w trakcie głównych posiłków. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Sterolea - uwagi

Należy unikać spożycia więcej niż 3 g dodatku steroli roślinnych dziennie. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.


Reklama

Czym się różni odporność swoista od nieswoistej?
Sprawdź!