Znajdź lek

Źródło

SuperOptic

Działanie

Suplement diety zawierający związki o działaniu antyoksydacyjnym niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku. Luteina i zeaksantyna są to karotenoidy występujące w siatkówce oka, chronią jej fotoreceptory przed szkodliwym działaniem promieni UV, ponadto są przeciwutleniaczami. Kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3 wchodzą w skład błon komórkowych siatkówki, są niezbędne dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania siatkówki, biorą udział w procesie widzenia. Witamina A jest składnikiem fotoreceptorów siatkówki oka i odgrywa istotną rolę w procesie widzenia, jest niezbędna do syntezy rodopsyny, która warunkuje dobre widzenie po zmroku i przy słabym oświetleniu. Witaminy A, C i E są przeciwutleniaczami, neutralizują wolne rodniki. Ponadto zawarte w preparacie minerały warunkują aktywność wielu enzymów antyoksydacyjnych, a witaminy z grupy B odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego w tym narządu wzroku.

Wskazania

Uzupełnienie diety w karotenoidy, witaminy, składniki mineralne oraz w wielonienasycone kwasy tłuszczowe - substancje niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku. Preparat zalecany szczególnie u osób pracujących przy komputerze, spędzających wiele godzin na czytaniu lub oglądaniu telewizji, kierowców, u osób palących papierosy, przebywających w zadymionych pomieszczeniach, narażonych na intensywne światło słoneczne, u osób powyżej 40 rż.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciąża. Dzieci do 12 lat.

Ciąża i laktacja

Preparatu nie należy stosować w ciąży ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania luteiny i zeaksantyny w tym okresie.

Dawkowanie

Doustnie: Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 1 kaps. dziennie w trakcie posiłku. Popić niewielką ilością płynu, nie rozgryzać, nie ssać.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pharmindex