Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Systane Ultra

Działanie

Preparat do nawilżania powierzchni oka w postaci kropli, które aktywnie tworzą na powierzchni rogówki cienką, ochronną warstwę żelu. Preparat zapewnia długo utrzymujące się nawilżenie gałki ocznej.

Wskazania

Łagodzenie objawów suchego oka, takich jak: uczucie pieczenia i podrażnienie. Użytkownicy soczewek kontaktowych mogą stosować preparat do nawilżania lub przywracania wilgotności soczewek kontaktowych z hydrożelu silikonowego lub miękkich (hydrofilnych) soczewek kontaktowych do noszenia codziennego, przedłużonego lub do jednorazowego użycia oraz w celu zmniejszenia dyskomfortu związanego z noszeniem soczewek kontaktowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dawkowanie

1 kropla do każdego worka spojówkowego w miarę potrzeby, niezależnie od pory dnia. W przypadku użytkowników soczewek kontaktowych: wprowadzić 1-2 krople preparatu do worka spojówkowego i pomrugać 2-3 razy, stosować podczas noszenia soczewek kontaktowych, także przed ich założeniem lub po zdjęciu.

Uwagi

Nie należy moczyć ani dezynfekować soczewek kontaktowych w preparacie. W preparacie zastosowano substancję konserwującą - polyquad (chlorek polidronium) w stężeniu 0,001%. Preparat może być stosowany do 6 miesięcy po otwarciu butelki.

Pharmindex