Nowy sklep

już ON-LINE

Venescin forte

Działanie

Wyciąg z nasion kasztanowca działa przeciwobrzękowo, zwiększa tonus i zmniejsza objętość żył. Rutozyd zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i zwiększa ich odporność mechaniczną.

Wskazania

Przewlekła niewydolność żylna różnego pochodzenia, objawiająca się obrzękami, kurczami łydek, świądem, bólem i uczuciem ciężkości w nogach. Żylaki (pod kontrolą lekarza).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Nie stosować u dzieci i młodzieży <18 lat. Ze względu na zawartość laktozy i sacharozy lek nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp, z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy. Zastosowanie w żylakach wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Ciąża i laktacja

W badaniach klinicznych obejmujących kobiety ciężarne nie obserwowano niepożądanych efektów po zastosowaniu ekstraktu z nasion kasztanowca, jakkolwiek lek powinien być stosowany w ciąży i okresie karmienia piersią tylko wtedy, gdy korzyści dla matki przewyższają nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu lub karmionego dziecka.

Działania niepożądane

Rzadko: podrażnienie żołądka, świąd.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1-2 tabl. 3 razy dziennie, podczas lub po posiłku.

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex