Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

VIJOINT

Działanie

VIJOINT jest przezroczystym, sterylnym, apirogennym i wiskoelastycznym roztworem dostarczanym w strzykawce o pojemności 2 ml. Kwas hialuronowy jest naturalnym polisacharydem obecnym w wielu komórkach człowieka, szczególnie w mazi stawowej oraz pełni funkcję substancji smarowej chrząstek i wiązadeł, a także funkcje amortyzatora. Badania wykazują, że wstrzykiwania kwasu hialuronowego w stawy dotknięte procesami zwyrodnieniowymi, odbudowuje lepkość i elastyczność mazi stawowej zmniejszając ból i poprawiając ruchomość stawów. Preparat VIJOINT oddziałuje jedynie na staw, do którego wykonuje się iniekcję, w żaden sposób nie skutkując na funkcje organizmu.

Wskazania

Substytut mazi stawowej w stawach wykazujących procesy degeneracyjne lub w przypadkach niezapalnego zwyrodnienia stawów, powodujących ich bóle i zmniejszoną ruchomość.

Środki ostrożności

Nie stosować z innymi preparatami podawanymi dostawowo w celu uniknięcia niepożądanej interakcji. Nie podawać preparatu VIJOINT w przypadku wystąpienia wysięku śródstawowego u pacjenta.

Ciąża i laktacja

Preparatu VIJOINT nie poddano ocenie w grupie kobiet ciężarnych i karmiących.

Dawkowanie

Dostawowo. Aplikować lek w odstępach tygodniowych przez okres trzech tygodni. Przed wykonaniem iniekcji, przemyć miejsce na skórze odpowiednim roztworem antyseptycznym. Wstrzyknąć preparat VIJOINT przestrzegając zasady aseptyki. Wstrzykiwać tylko do jamy stawowej. Po wykonaniu zastrzyku, pacjentom zaleca się unikanie intensywnej aktywności fizycznej przez 2-3 dni.

Uwagi

Skóra w miejscu aplikacji musi być zdrowa. Nie wstrzykiwać do krwioobiegu. Nie wstrzykiwać poza jamą stawową, do tkanek lub torebki stawowej.

Pharmindex