Dieta dla osób z cukrzycą

Dieta obniżająca poziom cukru we krwi to, obok leków, podstawa leczenia diabetycznego. Zalecana zarówno w trakcie terapii, jak i w profilaktyce. Sprawdź co jeść, a czego unikać, aby zachować optymalny poziom cukru we krwi.

    W leczeniu cukrzycy, tak samo ważne jak przyjmowanie leków obniżających poziom glukozy we krwi, jest przestrzeganie odpowiedniej diety. Dieta cukrzycowa pomoże nie tylko utrzymać, ale wręcz obniżyć, poziom glukozy we krwi.

    Jadłospis dla cukrzyka powinien zawierać wszystkie składniki pokarmowe: węglowodany, białka, tłuszcze oraz witaminy, składniki mineralne i błonnik. Choć węglowodany kojarzymy głównie z cukrem, w diecie cukrzycowej nie powinno ich zabraknąć.

    W serwisie serwisie znajdziesz przepisy oraz jadłospisy przy diecie cukrzycowej. Dowiesz się czym różni się dieta przy cukrzycy typu 1 i cukrzycy typu 2. Podpowiemy jakie owoce może jeść cukrzyk, a które z diety diabetyka, należy bezwzględnie wyeliminować. Przygotowaliśmy też artykuł na temat diety cukrzycowej w ciąży. Pokażemy, że chorując na cukrzycę, można jeść smacznie i zdrowo.

    Czy ubytek słuchu można wyleczyć? 👂
    Sprawdź!