Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

2KC Xtreme

Działanie

Suplement diety. Składniki zawarte w preparacie wpływają na zwiększenie efektywności i przyspieszenie przemian metabolicznych alkoholu. Przyspieszając utlenianie aldehydu octowego do dwutlenku węgla i wody powodują, że objawy związane z obecnością aldehydu octowego (bóle głowy, nudności i wymioty, zaczerwienienie twarzy, senność) nie pojawiają się lub są zmniejszone. Z uwagi na szybkość wchłaniania alkoholu i czas jego przemiany najskuteczniejszą ochronę i najefektywniejsze działanie preparatu uzyskuje się zażywając go w trakcie spożywania alkoholu. Wyprzedza się w ten sposób negatywną reakcję organizmu i nie dopuszcza do nagromadzenia i wzrostu stężenia substancji toksycznych, jak również zmniejsza się skutki niedotlenienia organizmu. Preparat posiada również silne właściwości antyoksydacyjne, wspomaga usuwanie szkodliwych wolnych rodników tlenowych powstających podczas przemiany alkoholu.

Wskazania

Preparat stosować w trakcie spożywania alkoholu w celu zapobiegania powstawaniu i magazynowaniu w organizmie toksycznych produktów rozpadu alkoholu. 2KC xtreme niweluje objawy związane z nadużyciem alkoholu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

W przypadku nadkwaśności żołądka tabletki zażywać podczas lub po posiłku popijając dużą ilością wody.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: w trakcie lub tuż po spożyciu alkoholu 1 tabl. na każde 50 g czystego alkoholu. W przypadku wystąpienia objawów nadużycia alkoholu następnego dnia, zażyć kolejne 2-3 tabl. popijając dużą ilością wody. Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pharmindex