Znajdź lek

Deca-Durabolin

Spis treści

Działanie

Preparat anaboliczny do stosowania domięśniowego. Ester dekanianowy nadaje preparatowi przedłużone działanie do około 3 tygodni po wstrzyknięciu. Nandrolon jest zbliżony chemicznie do testosteronu, jednak jego działanie anaboliczne w porównaniu z testosteronem jest silniejsze, a działanie androgenne słabsze. Wykazano, że nandrolon wpływa korzystnie na przemianę wapnia i zwiększa masę kości w przypadkach osteoporozy. U kobiet z rozsianym rakiem piersi powoduje cofanie się objawów na okres wielu miesięcy. Działa oszczędzająco na gospodarkę azotową organizmu, co wykorzystano w leczeniu niedoboru białka, np. w przewlekłych wyniszczających chorobach oraz po operacjach i ciężkich urazach (leczenie wspomagające leczenia właściwego, leczenia dietetycznego i żywienia pozajelitowego). Nandrolon nie posiada grupy a-alkilowej przy C17, której obecność jest odpowiedzialna za zaburzenia czynności wątroby i zastój żółci. Dekanian nandrolonu uwalnia się powoli do krwi z miejsca wstrzyknięcia, a okres połowicznej eliminacji wynosi 6 dni. We krwi ulega szybkiej hydrolizie z powstaniem nandrolonu, którego okres połowicznej eliminacji wynosi 1 h lub mniej. Okres połowiczny całego procesu hydrolizy dekanianu nandrolonu oraz dystrybucji i eliminacji nandrolonu wynosi 4,3 h. W wątrobie nandrolon ulega przemianie do metabolitów.

Wskazania

Osteoporoza. Leczenie wspomagające przy leczeniu swoistym i dietetycznym w stanach chorobowych z ujemnym bilansem azotowym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na dekanian nandrolonu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciąża. Współistnienie lub podejrzenie raka stercza lub sutka u mężczyzn.