Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗

Glucardiamid

Spis treści

Reklama

Glucardiamid - skład

1 pastylka zawiera 125 mg niketamidu i 1500 mg glukozy. Preparat zawiera glukozę i sacharozę.

Reklama

Glucardiamid - działanie

Preparat wzmacniający i poprawiający samopoczucie o synergicznym działaniu składników. Niketamid pobudza bezpośrednio o.u.n. poprzez stymulację śródmózgowia i ośrodka naczynioruchowego, a także pobudza ośrodek opuszkowo-oddechowy w rdzeniu przedłużonym. Nie działa pobudzająco na czynności psychiczne. Powoduje wrażliwość ośrodka oddechowego na dwutlenek węgla, podwyższa objętość oddechową i w mniejszym stopniu częstość oddechów, a także w minimalnym stopniu powoduje zwężenie naczyń obwodowych. Nie wpływa bezpośrednio na naczynia obwodowe, lecz zwiększając częstość uderzeń serca, podwyższa rzut minutowy serca i powoduje podwyższenie ciśnienia krwi zwłaszcza w stanach hipotensji. Po podaniu doustnym szybko się wchłania, ulega szybkiej dystrybucji. Wydalany jest z moczem. T0,5 wynosi 20-35 min. Glukoza magazynowana jest w wątrobie i w mięśniach pod postacią glikogenu, który stanowi źródło energii dla organizmu.

Glucardiamid - wskazania

Pomocniczo w stanach przewlekłego osłabienia i zmęczenia oraz w stanach dużego i długotrwałego wysiłku fizycznego.

Reklama

Glucardiamid - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Tachykardia i ciężkie zaburzenia rytmu serca. Niestabilna dusznica bolesna. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Reklama

Glucardiamid - ostrzeżenia

Ostrożnie stosować u pacjentów z ciężką astmą (ryzyko skurczu oskrzeli), nadciśnieniem tętniczym, nadczynnością tarczycy, padaczką (ryzyko obniżenia progu drgawkowego) oraz cukrzycą. Preparatu nie należy stosować u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.

Reklama

Glucardiamid - ciąża

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią (brak badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania).

Reklama

Glucardiamid - efekty uboczne

Mogą wystąpić: obniżenie progu drgawkowego, uporczywy kaszel, skurcz oskrzeli, ból głowy, uczynnienie objawów porfirii, charakteryzujących się napadowymi bólami brzucha, zaburzeniami neurologicznymi i psychicznymi.

Glucardiamid - interakcje

Zachować ostrożność u chorych stosujących leki sympatykomimetyczne i inhibitory MAO oraz leki powodujące relaksację mięśni.

Glucardiamid - dawkowanie

Doustnie: ssać 4-6 pastylek na dobę. Preparatu nie należy stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Glucardiamid - uwagi

Preparat może powodować wystąpienie dodatnich wyników niektórych testów antydopingowych. Lek nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Armanor

Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!