Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗

Ketac™ Bond/Aplicap™

Spis treści

Reklama

Ketac™ Bond/Aplicap™ - skład

Ketac Bond - zestaw: 2 x proszek w kolorze żółtym (10 g), płyn (12 ml); uzupełnienia: proszek w kolorze żółtym (10 g); płyn (12 ml)
Ketac Bond Aplicap - 50 szt. kapsułek w kolorze żółtym

Reklama

Ketac™ Bond/Aplicap™ - działanie

Tradycyjny, szybkowiążący szkło-jonomerowy materiał podkładowy, przeznaczony do ręcznego mieszania lub w kapsułkach. Chemiczne łączenie materiału ze szkliwem i zębiną umożliwia oszczędne opracowanie ubytku. Materiał uwalnia jony fluoru i jest widoczny na zdjęciu rentgenowskim.

Reklama

Ketac™ Bond/Aplicap™ - wskazania

Materiał jest przeznaczony do stosowania jako podkład pod wypełnienia kompozytowe i amalgamatowe; do poszerzonego uszczelniania bruzd bez zastosowania techniki wytrawiania; do odbudowy zęba pod prace protetyczne.

Reklama

Ketac™ Bond/Aplicap™ - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki materiału.

Reklama

Ketac™ Bond/Aplicap™ - efekty uboczne

U osób wrażliwych może wystąpić skórna reakcja alergiczna. W pojedynczych przypadkach (szczególnie w momencie nie przestrzegania zalecanych zasad postępowania) może wystąpić podrażnienie miazgi.

Reklama

Ketac™ Bond/Aplicap™ - uwagi

Nie zakładać cementu bezpośrednio na zębinę w pobliżu miazgi lub na obnażoną miazgę. W przypadku próchnicy głębokiej między cementem a zębiną należy umieścić materiał na bazie wodorotlenku wapnia, np. Alkaliner.


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!