Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗

Ketac™ Silver/Aplicap

Spis treści

Reklama

Ketac™ Silver/Aplicap - skład

Ketac Silver - Zestaw wprowadzający: proszek (25 g), płyn (12 ml), miarka, bloczek do mieszania
Ketac Silver Aplicap - 50 kapsułek Aplicap

Reklama

Ketac™ Silver/Aplicap - działanie

Szkło-jonomerowy materiał do wypełnień wzmocniony srebrem, przeznaczony do mieszania ręcznego lub w kapsułkach. Chemiczne łączenie ze szkliwem i zębiną umożliwia oszczędne opracowanie ubytku i uzyskanie szczelności brzeżnej wypełnienia. Materiał może być stosowany bez podkładu, uwalnia jony fluoru i jest widoczny na zdjęciu rentgenowskim. Wypełnienia można wypolerować do niewielkiego połysku, nie ulegają korozji.

Reklama

Ketac™ Silver/Aplicap - wskazania

Materiał jest przeznaczony do podkładów pod wypełnienia z amalgamatu; odbudowy zęba pod prace protetyczne; wypełnień jednopowierzchniowych i ubytków przyszyjkowych, gdy względy estetyczne mają drugorzędne znaczenie; wypełnień w zębach mlecznych.

Reklama

Ketac™ Silver/Aplicap - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki materiału.

Reklama

Ketac™ Silver/Aplicap - efekty uboczne

U osób wrażliwych może wystąpić skórna reakcja alergiczna. W pojedynczych przypadkach (szczególnie w momencie nie przestrzegania zalecanych zasad postępowania) może wystąpić podrażnienie miazgi.

Reklama

Ketac™ Silver/Aplicap - uwagi

Nie zakładać cementu bezpośrednio na zębinę w pobliżu miazgi lub na obnażoną miazgę. W przypadku próchnicy głębokiej między cementem a zębiną należy umieścić preparat na bazie wodorotlenku wapnia, np. Alkaliner.


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!