Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗

Kriomax C - dwutlenek węgla medyczny

Spis treści

Reklama

Kriomax C - dwutlenek węgla medyczny - skład

Dwutlenek węgla medyczny. Pojemnik ciśnieniowy zawiera gaz w fazie ciekłej, do stosowania po uzyskaniu stanu pary. Pojemnik o poj. 10 litrów zawiera 6 kg lub 7,5 kg CO2. Pojemnik o poj. 40 litrów zawiera 26 kg lub 30 kg CO2.

Reklama

Kriomax C - dwutlenek węgla medyczny - działanie

Bezbarwny, bezwonny, niepalny i nie podtrzymujący palenia gaz. Dwutlenek węgla jako źródło zimna znajduje zastosowanie w uzyskaniu jednego z efektów krioterapii - kriostymulacji. Za jego pośrednictwem uzyskuje się natychmiastowe ochłodzenia skóry i tkanek głębiej położonych poprzez ściśle dozowaną aplikację zimna. Dozowana aplikacja zimnej pary wywołuje miejscowe znieczulenie, działanie przeciwzapalne, obniżenie napięcia mięśni, zmniejszenie obrzęków. Zwiększa to m.in. zakres ruchomości chłodzonych stawów i powoduje wzrost siły mięśniowej. Kriostymulacja za pośrednictwem CO2 nie powoduje destrukcji komórek. Ze względu na brak kontaktu z formą ciekłą gazu, zarówno w trakcie montażu butli do aparatu, jak i w trakcie pracy, dwutlenek węgla zastosowany jako kriogen w zabiegach krioterapii jest gazem bezpiecznym w aplikowaniu, przechowywaniu i transporcie.

Reklama

Kriomax C - dwutlenek węgla medyczny - wskazania

Zewnętrznie w krioterapii, kriostymulacji, jako zabieg fizykoterapeutyczny do miejscowego ochłodzenia skóry i tkanek położonych głębiej poprzez dozowaną aplikacje zimnej pary tak aby wywołać miejscowe działanie przeciwzapalne, znieczulenie, obniżenie napięcia mięśni, zmniejszenie obrzęków.

Reklama

Kriomax C - dwutlenek węgla medyczny - przeciwwskazania

Przeciwwskazania do zabiegu krioterapii: kriofibrynogemia, krioglobulinemia, agammaglobulinemia, hemaglobulinuria napadowa, ropno-zgorzelinowe zmiany na skórze, neuropatie układu współczulnego, choroby o.u.n., niedoczynność tarczycy, znaczna niedokrwistość, wyniszczenie i wychłodzenie organizmu, nietolerancja zimna, zaawansowana miażdżyca, choroba nowotworowa, zespół Prinzmetala, obecność miejscowych odmrożeń, uszkodzenia skóry.

Reklama

Kriomax C - dwutlenek węgla medyczny - ciąża

Brak bezwzględnych przeciwwskazań do stosowania krioterapii w ciąży.

Reklama

Kriomax C - dwutlenek węgla medyczny - efekty uboczne

Może wystąpić subiektywne odczuwanie bólu związane z percepcją zimna. Zbyt intensywne oziębienie tkanek może wywołać ich martwicę, zwłaszcza w okolicach szczególnie wrażliwych na działanie zimna (oczy, usta, uszy, obszary z uszkodzoną warstwą naskórka). Przedłużone stosowanie metody lub jej stosowanie na dużą powierzchnię może wpływać na obniżenie temperatury ciała.

Reklama

Kriomax C - dwutlenek węgla medyczny - dawkowanie

Zewnętrznie. Należy ściśle przestrzegać długości trwania zabiegu. Pojedynczy zabieg nie powinien przekraczać 3 min. Suma zabiegów przeprowadzanych na różnych miejscach ciała pacjenta nie powinna przekraczać 12 min przy jednorazowej aplikacji. Efekt obniżenia temperatury tkanki, po właściwie przeprowadzonym zabiegu kriostymulacji, utrzymuje się w tkance pacjenta 2-3 godziny, dlatego następny zabieg nie powinien być przeprowadzony wcześniej niż po tym okresie. Minimalna ilość przeprowadzonych zabiegów w serii powinna wynosić 10. Literatura nie podaje maksymalnej możliwej ilości przeprowadzonych zabiegów w danej serii dla jednego pacjenta.

Kriomax C - dwutlenek węgla medyczny - uwagi


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!