Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗
Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗
Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗

Melisana Klosterfrau

Spis treści

Reklama

Melisana Klosterfrau - skład

100 ml preparatu zawiera: olejki eteryczne wydestylowane z alkoholem z 4,04 g mieszanki: liści melisy, kłączy omanu, korzenia arcydzięgla, kłączy imbiru, kwiatów goździków, kłączy galangi, owoców pieprzu czarnego, korzenia goryczki, owocni pomarańczy, kory cynamonowca, kwiatów cynamonowca oraz owoców kardamonu. Preparat zawiera etanol.Reklama

Melisana Klosterfrau - działanie

Tradycyjny preparat roślinny przeznaczony do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Reklama

Melisana Klosterfrau - wskazania

Stosowanie doustne: stany złego samopoczucia o podłożu psychosomatycznym z objawami: nadmiernej wrażliwości na zmiany pogody, zaburzenia czynności żołądka i jelit na tle nerwowym (wzdęcia, bóle brzucha). Preparat może być również stosowany wspomagająco jako zmniejszający odczuwanie objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie. Stosowanie na skórę: mniej nasilone nerwobóle i powysiłkowe bóle mięśni.

Reklama

Melisana Klosterfrau - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na substancję pomocniczą. Nie stosować przy owrzodzeniach błony śluzowej żołądka i jelit. Preparat zawiera 66,8% obj. alkoholu etylowego i nie powinien być stosowany u pacjentów z chorobami wątroby, z chorobą alkoholową, u osób po urazach mózgu, pacjentów cierpiących na epilepsję, a także u kobiet ciężarnych i karmiących oraz dzieci. Nie stosować na uszkodzoną skórę.

Reklama

Melisana Klosterfrau - ostrzeżenia

Zawarte w korzeniu arcydzięgla furokumaryny uczulają skórę na światło, co wraz z ekspozycją na promieniowanie UV, może prowadzić do wystąpienia stanu zapalnego skóry. Podczas stosowania preparatu, należy zrezygnować z dłuższych kąpieli słonecznych oraz intensywnego naświetlania promieniowaniem UV, w szczególności ekspozycji leczonych obszarów skóry. Po wsmarowaniu leku należy dokładnie umyć ręce. Stosowanie doustne: nie należy przyjmować preparatu na czczo ponieważ ze względu na wysoką zawartość alkoholu, jego przyjmowanie, również w postaci rozcieńczonej może wywoływać dolegliwości takie jak zgaga, ból żołądka, nudności i odruchy wymiotne. Stosowanie na skórę: u pacjentów z uczuleniami i problemami skórnymi, jak również u osób w podeszłym wieku, przed rozpoczęciem leczenia należy przeprowadzić test w zgięciu ramienia w łokciu (preparat nakrapia się na skórę w zgięciu ramienia i po godzinie dokonuje się jej obserwacji. W przypadku wystąpienia zaczerwienienia, pęcherzy lub świądu, nie należy stosować leku). Należy unikać przypadkowego dostania się leku do oka. W przypadku kontaktu z okiem, należy natychmiast przepłukać oko wodą przez ok. 10 min. Podczas częstszego stosowania alkohol powoduje wysuszenie skóry, dlatego też zaleca się jej natłuszczanie. Dłuższe działanie nierozcieńczonego preparatu na skórę (np. zastosowanie okładów) może uszkadzać skórę.

Reklama

Melisana Klosterfrau - ciąża

Ze względu na zawartość alkoholu, nie należy stosować leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Melisana Klosterfrau - efekty uboczne

Często: nudności, zgaga, zmęczenie. Niezbyt często: zawroty głowy. Rzadko: uczucie ciepła, reakcje nadwrażliwości ze strony skóry (świąd), drętwienie rąk i stóp, podrażnienia skóry, reakcje ze strony skóry (po dłuższej ekspozycji leczonych obszarów na słońce i promienie UV). Podczas częstego stosowania miejscowego, należy się liczyć z nadmiernym wysuszeniem skóry.

Melisana Klosterfrau - interakcje

Ze względu na wysoką zawartość etanolu preparat może nasilać, upośledzać lub wpływać na działanie innych leków. Jeżeli pacjent stosował inne leki, zaleca się przynajmniej 2 h przerwy przed przyjęciem preparatu.

Melisana Klosterfrau - dawkowanie

Doustnie. Dorośli: do trzech razy na dobę 5 -10 ml do najwyżej 25 ml na dobę. Preparat należy rozcieńczyć przynajmniej w podwójnej ilości płynu (najlepiej wody) lub rozprowadzić na kromce chleba. Jeżeli przez 5-7 dni nie obserwuje się efektu terapeutycznego to należy rozważyć zastosowanie innego preparatu lub metody terapii. Zewnętrznie. Dorośli: wcierać w skórę na bolące miejsca niewielką ilość preparatu (kilka ml). Stosować w postaci nierozcieńczonej lub rozcieńczonej, co najwyżej podwójną ilością wody. Stosować wyłącznie na zdrową skórę. Nie zaleca się sporządzania okładów. Preparat przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych.

Melisana Klosterfrau - uwagi

Ze względu na zawartość alkoholu etylowego preparat może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługiwania maszyn. Po przyjęciu dawki jednorazowej leku osoby dorosłe powinny powstrzymać się przynajmniej przez 1 h przed prowadzeniem pojazdu albo nie przyjmować preparatu przed planowanym kierowaniem pojazdem.


Podobne leki
Kalms
Melisal forte
Melissed
Neospasmina

Reklama

Jak się uchronić przed chorobami cywilizacyjnymi?
Sprawdź!