Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗

Neurovit Fast

Neurovit Fast to zbiór witamin z grupy B, który uczestniczy w przemianie białek, węglowodanów i aminokwasów. Wskazaniem do stosowania preparatu jest leczenie niedoboru witaminy B, a także niwelowanie takich dolegliwości, jak: zespół korzonkowy, zespół lędźwiowy oraz rwa kulszowa. Poznaj działanie, wskazania oraz dawkowanie preparatu.       
Spis treści

Reklama

Neurovit Fast - skład

1 amp. (2 ml) zawiera 100 mg chlorowodorku tiaminy (witamina B1), 100 mg chlorowodorku pirydoksyny (witamina B6), 1 mg cyjanokobalaminy (witamina B12).

Reklama

Neurovit Fast - działanie

Zespół witamin z grupy B, biorących udział w przemianie węglowodanów, aminokwasów i białek. Neurotropowe witaminy z grupy B mają pozytywny wpływ na stany zapalne i choroby zwyrodnieniowe nerwów i narządów ruchu. Wywierają także działanie przeciwbólowe, przeciwalergiczne oraz wspomagające krążenie.

Reklama

Neurovit Fast - wskazania

Leczenie klinicznego i podklinicznego niedoboru witaminy B. Leczenie wspomagające polineuropatii o różnej etiologii (np. ból neuropatyczny w polineuropatii cukrzycowej lub alkoholowej), zapalenie nerwu i neuralgia (np. zespół korzonkowy spowodowany chorobą zwyrodnieniową kręgosłupa, zespół lędźwiowy, rwa kulszowa).

Reklama

Neurovit Fast - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Preparatu nie należy podawać dzieciom i młodzieży, z uwagi na zawartość dużych dawek substancji czynnych.

Reklama

Neurovit Fast - ostrzeżenia

Jeśli objawy lub oznaki neuropatii obwodowej (parestezja) nasilą się, należy ponownie oszacować dawkowanie, a jeśli to konieczne, przerwać podawanie preparatu. Obserwowano neuropatie podczas długotrwałego przyjmowania (6-12 mies.) dobowej dawki przekraczającej 50 mg witaminy B6 i krótkotrwałego (ponad 2 mies.) przyjmowania dawek przekraczających 1g witaminy B6 na dobę. Preparaty witaminy B12 mogą maskować obraz kliniczny i wyniki badań laboratoryjnych typowych dla powrózkowego zwyrodnienia rdzenia i niedokrwistości złośliwej. Preparatu nie należy podawać dzieciom i młodzieży z uwagi na zawartość dużych dawek substancji czynnych.

Reklama

Neurovit Fast - ciąża

Decyzję o stosowaniu w ciąży i okresie karmienia piersią należy podjąć po wnikliwym rozważeniu stosunku korzyści do ryzyka. Dane dotyczące możliwego wpływu leku na płodność zarówno u mężczyzn jak i kobiet są ograniczone. Niekliniczne badania toksyczności wykazały, że długotrwałe stosowanie witaminy B6 może mieć negatywny wpływ na płodność u mężczyzn.

Reklama

Neurovit Fast - efekty uboczne

Rzadko: dolegliwości ze strony żołądka i jelit jak nudności, wymioty, biegunka i ból brzucha; ból i zawroty głowy. Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości np. pocenie się, tachykardia lub reakcje skórne jak świąd i pokrzywka; istnieją doniesienia o wystąpieniu reakcji anafilaktycznych po podaniu pozajelitowym (szczególnie dożylnym) witaminy B1 i B12. Częstość nieznana: długotrwałe przyjmowanie (ponad 6-12 miesięcy) witaminy B6 w dawce dobowej przekraczającej 50 mg może powodować neuropatię obwodową; mogą wystąpić reakcje miejscowe oraz rzadko zapalenie w miejscu wstrzyknięcia.

Neurovit Fast - interakcje

Tiamina jest nieaktywna w obecności 5-fluorouracylu, ponieważ hamuje on fosforylację tiaminy do pirofosforanu tiaminy. Poprzez hamowanie wchłaniania zwrotnego w kanalikach nerkowych, diuretyki pętlowe (np. furosemid) stosowane w długotrwałej terapii mogą powodować zwiększenie wydalania tiaminy i przez to zmniejszyć jej stężenia. Witamina B6 może zmniejszać działanie L-dopy w trakcie leczenia skojarzonego. Jednoczesne podawanie antagonistów pirydoksyny (np. izoniazydu (INH), hydralazyny, D-penicylaminy lub cykloseryny) może zwiększać zapotrzebowanie na witaminę B6.

Neurovit Fast - dawkowanie

Domięśniowo. Dorośli. W ciężkich i bolesnych przypadkach: 1 wstrzyknięcie na dobę aż do ustąpienia objawów. W przypadku mniej ciężkich schorzeń: 1 wstrzyknięcie 2 do 3 razy na tydzień. Stosowanie preparatu nie powinno trwać dłużej niż to konieczne. W zależności od natężenia choroby i stanu pacjenta, należy zalecić zmianę na preparat zawierający witaminy z grupy B podawany doustnie. Najpóźniej po 4 tygodniach stosowania (łącznie domięśniowo i doustnie), należy podjąć decyzję o zmniejszeniu dawki. Sposób podania. Preparat podawać wyłącznie domięśniowo (głębokie wstrzyknięcie w pośladek).

Neurovit Fast - uwagi

Do użytku zdatny jest jedynie przejrzysty roztwór o czerwonej barwie. Lek nie ma lub ma nieistotny wpływ na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Cocarboxylasum Jelfa - skład i dawkowanie
Milgamma N
Milgamma
Neurovit - ulotka, skład, dawkowanie. Dla kogo?

Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!