Dla Ciebie, na zdrowie!

Partobulin-Inject

Spis treści

Partobulin-Inject - skład

1 autostrzykawka zawiera 250 µg (1250 j.m.) w 1 ml 95%-czystości koncentrat ludzkiej globuliny anty-Rh0(D).

Partobulin-Inject - działanie

Preparat stanowi płynny koncentrat immunoglobuliny, przygotowany z puli zbiorczej osocza ludzkiego, posiadający wysoką zawartość przeciwciał anty-Rh0(D). Uzyskiwany jest z osocza krwiodawców HBV-, HCV- i HIV-negatywnych.

Partobulin-Inject - wskazania

Zapobieganie uczuleniu na Rh0(D), kiedy grupy krwi matki i płodu są następujące: Rh0(D)-minus i Rh0(D)-plus, Rh0(D)-minus i Du-plus (D słabe) lub Du-plus (D słabe) i Rh0(D)-plus oraz gdy czynnik Rh płodu jest nieznany lub nie może być określony w następujących sytuacjach: poronienie samoistne i sztuczne; profilaktyka prenatalna oraz punkcja owodni, zewnętrzny obrót na główkę, uraz brzucha, krwotok przedporodowy, ciąża pozamaciczna, pobranie kosmków kosmówki; poród; mikrotransfuzje (we wszystkich porodach i poronieniach, w których dochodzi do przezłożyskowego przecieku krwi płodu w ilości większej niż 25 ml do krwi matki); transfuzja krwi niezgodnej pod względem Rh0(D); transfuzja matka-płód.

Partobulin-Inject - przeciwwskazania

Pacjenci Rh0(D)-plus lub noworodki Rh0(D)-plus. Preparatu nie wolno wstrzykiwać dożylnie.

Partobulin-Inject - efekty uboczne

W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić odczyny anafilaktyczne u chorych, u których występują przeciwciała przeciw immunoglobulinie A lub u których wystąpiły nietypowe odczyny po przetoczeniu krwi lub preparatów krwiopochodnych.

Partobulin-Inject - interakcje

Czynne uodpornianie szczepionkami z żywych wirusów może nastąpić po minimum 3 miesiącach od zastosowania preparatu. Jeżeli zaistnieje konieczność podania preparatu w okresie 2-4 tyg. od szczepienia żywymi wirusami, skuteczność tego szczepienia może być zmniejszona.

Partobulin-Inject - dawkowanie

Preparat należy podawać jedynie głęboko domięśniowo. Poronienie: 250 µg natychmiast lub najpóźniej w ciągu 72 h. Profilaktyka prenatalna: 250 µg w 28 i 34 tyg. ciąży; dodatkowo po każdym zdarzeniu mogącym spowodować immunizację 250 µg natychmiast lub najpóźniej w ciągu 72 h (w przypadku zastosowania profilaktyki prenatalnej następna dawka powinna zostać podana matce rutynowo w ciągu 72 h od porodu). Poród: przy pierwszym porodzie i przy wszystkich następnych, przy których można się spodziewać uczulenia Rh0(D) powinno się podać 250 µg natychmiast lub najpóźniej w ciągu 72 h. Mikrotransfuzja: zaleca się dawkę 1000 µg lub 10 µg na 1 nl krwi płodu. Transfuzja krwi niezgodnej pod względem Rh0(D): 10-20 µg na 1 ml przetaczanych krwinek tak szybko jak to jest możliwe. Transfuzja matka-płód: dawkowanie indywidualne.

Partobulin-Inject - uwagi

Pharmindex
Podobne leki
Mężczyzna trzyma kobietę w ciąży za brzuch
W Medme rozmawiamy o niepłodności
Dziecko w czasie badania słuchu u audiologa
Badanie słuchu u dzieci i noworodków - na czym polega?
Zdrowa żywność
Dieta przy endometriozie - co jeść?
Gryczanka na mleku z borówkami
Dieta przy nadciśnieniu - co jeść i czego unikać?
Kobieta trzyma się za gardło
Dieta przy niedoczynności tarczycy - czego unikać? Jadłospis
Może to Cię zainteresuje
Kobieta odmawia jedzenia słodyczy z powodu hiperinsulinemii
Hiperinsulinemia - przyczyny, objawy i leczenie. Jaka dieta?
Język z czerwonymi plamami
Język geograficzny - przyczyny i objawy. Jakie leczenie?
Widok kominów z fabryk zanieczyszczających powietrze
Zanieczyszczenia powietrza - źródła. Jaki wpływ na zdrowie?
Model mózgu z dłoni
Torbiel szyszynki - objawy i leczenie. Czy może pęknąć?
Odczuwasz niedobór magnezu?
Kliknij tutaj!