Phlebodia

Reklama

Działanie

Preparat zwiększający napięcie naczyń żylnych i działający naczynioochronnie. Diosmina zmniejsza podatność na pękanie małych naczyń krwionośnych, poprawia napięcie żył oraz zmniejsza przepuszczalność żylną.

Wskazania

Zmniejszenie objawów niewydolności krążenia żylnego w obrębie kończyn dolnych (żylaki kończyn dolnych), uczucia ciężkości nóg, bólów, dolegliwości spowodowanych zespołem niespokojnych nóg zmuszających do zmiany pozycji ciała. Krótkotrwałe leczenie objawowe żylaków odbytu w okresie zaostrzeń dolegliwości.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.

Środki ostrożności

W przypadku, gdy występuje nasilenie objawów choroby hemoroidalnej, przyjmowanie preparatu nie zwalnia z leczenia chorób odbytu. Leczenie objawów związanych z żylakami odbytu powinno być krótkotrwałe. Jeśli objawy nie ustąpią szybko, należy wykonać badanie proktologiczne i zastosować odpowiednie leczenie.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak wystarczających danych, lek może być stosowany w czasie ciąży jedynie gdy jest to konieczne. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (rzadko wymagające odstawienia leku).

Dawkowanie

Doustnie. Niewydolność krążenia żylnego w obrębie kończyn dolnych: 1 tabl. na dobę, rano na czczo. Zaostrzenie dolegliwości żylaków odbytu: 2-3 tabl. na dobę, razem z posiłkiem.

Reklama

Uwagi

Pharmindex