ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗

Procto-Glyvenol

Spis treści

Reklama

Procto-Glyvenol - skład

1 czopek zawiera 400 mg tribenozydu i 40 mg lidokainy. 1 g kremu zawiera 50 mg tribenozydu i 20 mg chlorowodorku lidokainy; krem zawiera parahydroksybenzoesan metylu, parahydroksybenzoesan propylu i alkohol cetylowy.

Reklama

Procto-Glyvenol - działanie

Preparat przeciwhemoroidalany do stosowania miejscowego. Tribenozyd zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i poprawia napięcie naczyniowe, ma również działanie przeciwzapalne. Lidokaina jest substancją znieczulającą miejscowo - redukuje świąd, pieczenie i dolegliwości bólowe związane z żylakami odbytu.

Reklama

Procto-Glyvenol - wskazania

Miejscowe leczenie zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów.

Reklama

Procto-Glyvenol - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne, którąkolwiek substancję pomocniczą lub na inne środki znieczulenia miejscowego o budowie amidowej.

Reklama

Procto-Glyvenol - ostrzeżenia

Ostrożnie stosować u pacjentów z ciężkim uszkodzeniem wątroby. W przypadku braku poprawy po 1 tyg. stosowania preparatu lub w przypadku wystąpienia innych, nieobserwowanych wcześniej objawów pacjent powinien skontaktować się z lekarzem. Ze względu na zawartość alkoholu cetylowego, krem może powodować miejscowe reakcje skórne (m.in. kontaktowe zapalenie skóry). Krem zawiera parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu, które mogą powodować reakcje alergiczne (mogą być typu późnego). Opakowanie bezpośrednie kremu zawiera nakrętkę z gumy lateksowej - lateks może powodować ciężkie reakcje alergiczne. Unikać kontaktu kremu z oczami.

Reklama

Procto-Glyvenol - ciąża

Kremu i czopków nie należy stosować podczas pierwszych 3 miesięcy ciąży. Preparaty mogą być stosowane od 4. miesiąca ciąży i w okresie karmienia piersią, pod warunkiem nie przekraczania zalecanych dawek. Badania na zwierzętach wykazały, że lidokaina nie ma wpływu na płodność. Brak danych dotyczących potencjalnego wpływu tribenozydu na płodność.

Reklama

Procto-Glyvenol - efekty uboczne

Rzadko reakcje skórne w miejscu podania: pokrzywka, świąd, wysypka, ból (objawy te mogą wystąpić poza miejscem aplikacji). Bardzo rzadko: reakcje anafilaktyczne, zaburzenia sercowo - naczyniowe, skurcz oskrzeli, obrzęk naczynioruchowy, obrzęk twarzy.

Procto-Glyvenol - dawkowanie

Doodbytniczo. Krem lub 1 czopek 2 razy dziennie (rano i wieczorem) do ustąpienia ostrych objawów. Następnie dawkę można zmniejszyć, stosując krem lub 1 czopek raz dziennie. W leczeniu wewnętrznych hemoroidów krem nakłada się za pomocą załączonego aplikatora. Brak doświadczenia klinicznego dotyczącego stosowania preparatu u dzieci.

Procto-Glyvenol - uwagi

W uzupełnieniu leczenia żylaków odbytu zaleca się utrzymywanie odpowiedniej higieny okolicy odbytu, stosowanie odpowiednich ćwiczeń fizycznych i diety. Lek nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Lidoposterin

Reklama

1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!