Dla Ciebie, na zdrowie!

Procto-Glyvenol

Spis treści

Procto-Glyvenol - skład

1 czopek zawiera 400 mg tribenozydu i 40 mg lidokainy. 1 g kremu zawiera 50 mg tribenozydu i 20 mg chlorowodorku lidokainy; krem zawiera parahydroksybenzoesan metylu, parahydroksybenzoesan propylu i alkohol cetylowy.

Procto-Glyvenol - działanie

Preparat przeciwhemoroidalany do stosowania miejscowego. Tribenozyd zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i poprawia napięcie naczyniowe, ma również działanie przeciwzapalne. Lidokaina jest substancją znieczulającą miejscowo - redukuje świąd, pieczenie i dolegliwości bólowe związane z żylakami odbytu.

Procto-Glyvenol - wskazania

Miejscowe leczenie zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów.

Procto-Glyvenol - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne, którąkolwiek substancję pomocniczą lub na inne środki znieczulenia miejscowego o budowie amidowej.

Procto-Glyvenol - ostrzeżenia

Ostrożnie stosować u pacjentów z ciężkim uszkodzeniem wątroby. W przypadku braku poprawy po 1 tyg. stosowania preparatu lub w przypadku wystąpienia innych, nieobserwowanych wcześniej objawów pacjent powinien skontaktować się z lekarzem. Ze względu na zawartość alkoholu cetylowego, krem może powodować miejscowe reakcje skórne (m.in. kontaktowe zapalenie skóry). Krem zawiera parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu, które mogą powodować reakcje alergiczne (mogą być typu późnego). Opakowanie bezpośrednie kremu zawiera nakrętkę z gumy lateksowej - lateks może powodować ciężkie reakcje alergiczne. Unikać kontaktu kremu z oczami.

Procto-Glyvenol - ciąża

Kremu i czopków nie należy stosować podczas pierwszych 3 miesięcy ciąży. Preparaty mogą być stosowane od 4. miesiąca ciąży i w okresie karmienia piersią, pod warunkiem nie przekraczania zalecanych dawek. Badania na zwierzętach wykazały, że lidokaina nie ma wpływu na płodność. Brak danych dotyczących potencjalnego wpływu tribenozydu na płodność.

Procto-Glyvenol - efekty uboczne

Rzadko reakcje skórne w miejscu podania: pokrzywka, świąd, wysypka, ból (objawy te mogą wystąpić poza miejscem aplikacji). Bardzo rzadko: reakcje anafilaktyczne, zaburzenia sercowo - naczyniowe, skurcz oskrzeli, obrzęk naczynioruchowy, obrzęk twarzy.

Procto-Glyvenol - dawkowanie

Doodbytniczo. Krem lub 1 czopek 2 razy dziennie (rano i wieczorem) do ustąpienia ostrych objawów. Następnie dawkę można zmniejszyć, stosując krem lub 1 czopek raz dziennie. W leczeniu wewnętrznych hemoroidów krem nakłada się za pomocą załączonego aplikatora. Brak doświadczenia klinicznego dotyczącego stosowania preparatu u dzieci.

Procto-Glyvenol - uwagi

W uzupełnieniu leczenia żylaków odbytu zaleca się utrzymywanie odpowiedniej higieny okolicy odbytu, stosowanie odpowiednich ćwiczeń fizycznych i diety. Lek nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex
Podobne leki
Mężczyzna trzyma kobietę w ciąży za brzuch
W Medme rozmawiamy o niepłodności
Dziecko w czasie badania słuchu u audiologa
Badanie słuchu u dzieci i noworodków - na czym polega?
Zdrowa żywność
Dieta przy endometriozie - co jeść?
Gryczanka na mleku z borówkami
Dieta przy nadciśnieniu - co jeść i czego unikać?
Kobieta trzyma się za gardło
Dieta przy niedoczynności tarczycy - czego unikać? Jadłospis
Może to Cię zainteresuje
Kobieta odmawia jedzenia słodyczy z powodu hiperinsulinemii
Hiperinsulinemia - przyczyny, objawy i leczenie. Jaka dieta?
Język z czerwonymi plamami
Język geograficzny - przyczyny i objawy. Jakie leczenie?
Widok kominów z fabryk zanieczyszczających powietrze
Zanieczyszczenia powietrza - źródła. Jaki wpływ na zdrowie?
Model mózgu z dłoni
Torbiel szyszynki - objawy i leczenie. Czy może pęknąć?
Odczuwasz niedobór magnezu?
Kliknij tutaj!