Znajdź lek

Diprolene

Spis treści

Działanie

Preparat zawierający syntetyczny, fluorowany glikokortykosteroid o silnym działaniu miejscowym. Stosowany miejscowo wykazuje szybkie i długotrwałe działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe oraz obkurczające naczynia krwionośne. Może wchłaniać się przez nieuszkodzoną skórę. Jego wchłanianie przez skórę zależy od kilku czynników: zaawansowanie zakażenia, podłoże maści, powierzchnia skóry, na którą zastosowano lek, stan skóry, zastosowanie opatrunku okluzyjnego. Metabolizowany jest w wątrobie i wydalany z żółcią oraz z moczem.

Wskazania

Ostre i ciężkie zmiany zapalne skóry pochodzenia alergicznego oporne na leczenie innymi kortykosteroidami, ciężkie zmiany łuszczycowe oraz inne choroby reagujące na leczenie kortykosteroidami.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu oraz na inne kortykosteroidy. Trądzik różowaty. Trądzik pospolity. Zapalenie skóry wokół ust. Zakażenia bakteryjne, wirusowe (opryszczka, półpasiec, ospa wietrzna) lub grzybicze skóry. Nie stosować na skórę twarzy, w świądzie okolicy odbytu i narządów płciowych oraz u dzieci do 12 lat.