Znajdź lek

Hydrocortisonum Jelfa

Spis treści

Działanie

Preparat hydrokortyzonu o słabym działaniu miejscowym. Działa przeciwzapalnie, przeciwświądowo i obkurczająco naczynia krwionośne. W niewielkim stopniu przenika do krwi. Metabolizowany jest w wątrobie i wydalany z moczem. Przenika przez barierę łożyskową i jest wydzielany z mlekiem kobiecym.

Wskazania

Miejscowo w niezakażonych, sączących stanach zapalnych skóry różnego pochodzenia, przede wszystkim o podłożu alergicznym, o średnim nasileniu, które reagują na glikokortykosteroidy. Krem wskazany jest w atopowym zapaleniu skóry, wyprysku kontaktowym alergicznym, reakcjach po ukąszeniach lub użądleniach przez owady.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną, inne kortykosteroidy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Wirusowe (np. ospa wietrzna, opryszczka wargowa), grzybicze (np. grzybica stóp) lub bakteryjne zakażenia skóry. Trądzik pospolity, trądzik różowaty. Zapalenie skóry wokół ust. Nie stosować na skórę twarzy, okolice narządów moczowo-płciowych i odbytu, po szczepieniach ochronnych, u dzieci w wieku poniżej 10 lat.