Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗

Kolpexin "T"

Spis treści

Reklama

Kolpexin "T" - skład

Wkładka dopochwowa jest wykonana z nietoksycznego i odpornego na płyny ustrojowe materiału medycznego ze stalową kulką wewnątrz oraz wtopioną silikonową nicią poliamidową. Rozmiary wkładek są uszeregowane wg średnicy: 44, 42, 39, 36, 32 i 28 mm

Reklama

Kolpexin "T" - działanie

Wkładka terapeutyczna służy przywróceniu prawidłowej budowy anatomicznej i fizjologicznej w obrębie miednicy mniejszej, szczególnie mięśni i więzadeł, odpowiedzialnych za prawidłową statykę narządów płciowych. Może być używana tylko podczas chodzenia (maksymalnie do 30 minut jednorazowo), w trakcie którego następuje ćwiczenie mięśni w obrębie miednicy mniejszej. W trakcie chodzenia następuje wychylenie stalowej kulki w stosunku do unieruchomionej w pochwie wkładki. W chwili zderzenia kulki ze ścianą wkładki powstaje impuls mechaniczny, który rozprzestrzenia się wzdłuż ścian wkładki, wywołując reakcję skurczową włókien mięśniowych znajdujących się w najbliższym otoczeniu.

Reklama

Kolpexin "T" - wskazania

Leczniczo i profilaktycznie w wysiłkowym nietrzymaniu moczu bez znacznego obniżenia narządów moczopłciowych oraz w zapobieganiu obniżenia narządów moczopłciowych.

Reklama

Kolpexin "T" - przeciwwskazania

Nieodprowadzalne tyłopochylenie macicy, duże rektocele. Ciąża. Nie stosować w okresie połogu, w czasie miesiączkowania oraz w czasie występowania innych krwawień z dróg rodnych.

Reklama

Kolpexin "T" - efekty uboczne

Bóle mięśni w obrębie miednicy mniejszej.

Reklama

Kolpexin "T" - dawkowanie

Zakładanie korekcyjnej wkładki powinno odbywać się w pozycji leżącej z głową podpartą i zgiętymi kończynami w stawach biodrowych i kolanowych, co gwarantuje maksymalne rozluźnienie mięśni. Badania kontrolne powinny być przeprowadzane co 4 tygodnie aż do zakończenia leczenia tj. możliwości stosowania wkładek o rozmiarach profilaktycznych. Wkładkę terapeutyczną można stosować jednorazowo nie dłużej niż 30 minut ze względu na zmęczenie mięśni, które ujawnia sie znacznie później i może utrzymywać się przez wiele godzin. Jeżeli chodzenie z wkładką przez 30 minut wywołuje bóle, należy skrócić czas noszenia wkładki do 15-20 minut.

Reklama

Kolpexin "T" - uwagi


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!