Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Nova T 380

Działanie

Spirala działa lokalnie uniemożliwiając zapłodnienie. Produkt odziaływuje na plemniki, komórkę jajową i jej transport do jajowodu. Do używania przez okres 5 lat.

Wskazania

Antykoncepcja.

Przeciwwskazania

Ciąża lub podejrzenie ciąży, duże ryzyko wystąpienia zapalenia narządu rodnego lub trwanie tego zapalenia, zapalenie macicy w okresie trzech miesięcy po porodzie lub zabiegu usunięciu ciąży, krwawienie z pochwy bez ustalonej przyczyny. Obfite miesiączki, anemia lub mięśniaki macicy mogą stanowić przeciwwskazanie do zastosowania spirali miedzianej.

Środki ostrożności

Należy natychmiast skontaktować się z położną/lekarzem, jeżeli wystąpi jakiś z podanych niżej objawów: przypominające skurcze bóle w dole brzucha i przypadki zasłabnięcia, jeżeli podejrzewasz infekcję. Może się objawiać bólem, gorączką i upławami, menstruacja jest opóźniona lub podejrzewasz ciążę, spirala przesunęła się lub wypadła, albo nie możesz wyczuć w pochwie nitek. Jeżeli wystąpią silne krwawienia i znacznie zmieni się przebieg miesiączki.

Dawkowanie

Wkładkę domaciczną zakłada położna lub lekarz. Spiralę można założyć w którymkolwiek momencie cyklu miesiączkowego, ale zazwyczaj zabieg przeprowadza się tydzień po zakończeniu menstruacji, aby mieć pewność, że kobieta nie jest w ciąży.

Uwagi

Pharmindex