Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗

Fotele ergonomiczne – wygoda i zdrowie (nie tylko kręgosłupa)

Nie jest nowością, że pozycja siedząca – zwłaszcza ta długotrwała – nie jest najlepsza dla naszego zdrowia. Nie jest ona w takim wymiarze naturalna dla człowieka. Dlatego gdy spędzamy długie godziny przy biurku, warto zminimalizować szkody, które z tego wynikają. Jednym z dostępnych rozwiązań jest zakup ergonomicznego fotela.
Fotele ergonomiczne
Źródło: Materiały Partnera
Spis treści

Pozycja siedząca przy biurku to nie tylko duże obciążenie dla naszego kręgosłupa. Przy długotrwałej pozycji siedzącej cierpią także kark, biodra czy kolana. To tyle, jeśli chodzi o układ kostny. Siedząca praca (czy nauka) przy komputerze przez wiele godzin to także ryzyko powstania żylaków czy gorszej pracy wszystkich narządów. Z tego powodu cierpi na przykład nasz układ trawienny. Dlatego jeśli już jesteśmy skazani na wielogodzinną pracę przy biurku, warto postawić na ergonomiczny fotel, który skutecznie odciąży naszą sylwetkę. Czym się charakteryzują ergonomiczne fotele? Czym są? I jak dobrać ergonomiczny fotel? O tym w dalszej części tekstu.

Reklama

Fotele ergonomiczne – czyli jakie?

Fotel ergonomiczny to krótko mówiąc taki, który jest dostosowany do fizycznych cech człowieka – a więc do jego budowy. W związku z tym taki fotel do długiej pracy przy biurku powinien mieć możliwość regulacji różnych elementów. Dotyczy to: siedziska, podłokietników, zagłówka czy nachylenia oparcia. Często też ergonomiczne fotele mają specjalne podpórki na nogi. Na tym jednak ich przystosowanie do sylwetki ciała człowieka się nie kończy. Fotel ergonomiczny jest też odpowiednio wyprofilowany. Na przykład w odcinku lędźwiowym czy też na siedzisku. W związku z tym siedzenie na fotelu ergonomicznym podczas długiej pracy czy nauki skutecznie odciąża kręgosłup i mięśnie. Fotele ergonomiczne często są też wykonane z przewiewnych materiałów. Dlatego też zmniejsza się potliwość ciała. a zwiększa poczucie komfortu. 

Reklama

Fotele ergonomiczne – szeroki wybór

Wygodny fotel, czyli ergonomiczny fotel, dla każdego może znaczyć coś innego. Wynika to z różnej budowy ludzi. Dlatego też profesjonalne firmy oferujące tego rodzaju fotele do długiej pracy przy komputerze (czy też nauki), oferują możliwość skonfigurowania fotela ergonomicznego, który będzie odpowiedni akurat dla nas. Po wpisaniu odpowiednich parametrów w konfiguratorze dostaniemy gotowe propozycje ergonomicznych foteli, które będą idealnie do nas dopasowane.

Fotele ergonomiczne to opcja, którą powinniśmy wykorzystać dla swojego zdrowia i dla swojej wygody. Wybierając fotel ergonomiczny, będziemy mniej odczuwać ból, napięcie mięśni nawet po bardzo wielu godzinach spędzonych za biurkiem. O taki komfort warto jest zadbać niezależnie od wieku.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!

Reklama


Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!