To koniec Alzheimera? 😮 Nowy lek może odmienić życie chorych pacjentów. Sprawdź❗
To koniec Alzheimera? 😮 Nowy lek może odmienić życie chorych pacjentów. Sprawdź❗
To koniec Alzheimera? 😮 Nowy lek może odmienić życie chorych pacjentów. Sprawdź❗

Laserowa korekcja wzroku - dlaczego warto ją wykonać?

Współczesna medycyna pozwala radzić sobie z różnymi problemami. Wśród nich jest także liczna grupa wad wzroku, które mogą powodować dyskomfort w codziennym życiu. Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na laserową korekcję wzroku!
Zbliżenie na ludzkie oko
źródło: materiały partnera
Spis treści

Schorzenia takie jak zaćma, dalekowzroczność, krótkowzroczność czy astygmatyzm można skutecznie leczyć podczas zabiegów z użyciem nowoczesnego lasera. Jednak wielu pacjentów zastanawia się, czy laserowa korekcja wzroku będzie dobrym rozwiązaniem również w ich przypadku. Kiedy warto zdecydować się na taki zabieg?

Reklama

Leczenie zaćmy w Krakowie - jakie są możliwości?

Zaćma to choroba, która zwykle kojarzona jest z podeszłym wiekiem, jednak może pojawić się również u osób młodszych, a nawet u dzieci. Skuteczną metodą leczenia zaćmy jest operacja z użyciem lasera. W tym celu wykorzystuje się wysoko precyzyjny laser femtosekundowy. Takie leczenie zaćmy w Krakowie trwa zaledwie 10 do 15 minut. Sam zabieg uważany jest za bardzo bezpieczny, a powikłania mogą dotyczyć zaledwie jednego do dwóch procent operowanych pacjentów.

Operację na zaćmę warto wykonać, szczególnie jeśli to schorzenie wpływa na codzienne życie pacjenta i upośledza jego funkcjonowanie. Nowoczesne metody pozwalają całkowicie usunąć taką wadę i przywrócić prawidłowe widzenie. Nie warto wstrzymywać się z decyzją o operacji - im wcześniej zostanie przeprowadzona, tym lepiej.

Reklama

Czy operacją można wyleczyć astygmatyzm?

Jedną z popularniejszych wad wzroku jest astygmatyzm, który powoduje skrzywienie obrazu i pogorszenie jego ostrości niezależnie od odległości. Jest to wada, która może wpływać na funkcjonowanie i utrudniać wykonywanie codziennych czynności. Nieleczony astygmatyzm ma tendencję do pogłębiania się i powoduje stopniowe pogorszenie wzroku.

Skuteczną metodą leczenia astygmatyzmu jest laserowa korekcja wzroku. Taki zabieg przeprowadzany jest przy pomocy bardzo precyzyjnych narzędzi. Sama operacja trwa krótko i nie wiąże się z długotrwałym unieruchomieniem, czy koniecznością pozostania w szpitalu.

Laserowa korekcja wzroku - ile kosztuje i kiedy warto ją wykonać?

Krótkowzroczność i dalekowzroczność - czy te wady również można leczyć przy pomocy lasera?

Zaburzenia widzenia z bliska i daleka, to jedna z najczęściej występujących wad wzroku. Je również można skutecznie leczyć, korzystając z precyzyjnych zabiegów laserem. Aby dowiedzieć się, czy w danym przypadku taka operacja jest możliwa, warto umówić się na wstępne konsultacje z lekarzem i zapoznać się z ofertą kliniki. Ta krótka i bezpieczna operacja pozwala całkowicie pozbyć się wady wzroku.

Reklama

Czy laserowa korekcja wad wzroku jest droga?

Koszt takiego zabiegu zależy od wielu czynników np. rodzaju wady wzroku i zastosowanej procedury. Jest to zwykle kwota rzędu od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Należy jednak pamiętać, że zabieg laserowej korekcji wzroku to wydatek jednorazowy, a okulary lub soczewki kontaktowe trzeba kupować regularnie. Aby ułatwić pacjentom finansowanie takiego zabiegu, możliwe jest też rozłożenie opłaty na raty.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Podobne artykuły
Zabieg chirurgiczny oka
Witrektomia oka – powikłania i rekonwalescencja. Co to jest?
Krople jako sposób na zmęczone oczy
Sposoby na zmęczone oczy - krople, okłady, okulary. Co pomaga?
Oko kobiety
Laserowa korekcja wzroku - wskazania, efekty i powikłania
Zbliżenie na ludzkie oko
Laserowa korekcja wzroku - dlaczego warto ją wykonać?

Reklama


Jak leczyć się w prywatnych szpitalach? 🏥
Sprawdź!