Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Aromatol Hot żel

Spis treści

Reklama

Aromatol Hot żel - skład

100 g preparatu zawiera: 5 g olejku eukaliptusowego, 5 g olejku rozmarynowego, 6 g balsamu peruwiańskiego i 10 g kamfory racemicznej. Preparat zawiera wodorotlenek sodu.

Reklama

Aromatol Hot żel - działanie

Preparat o działaniu rozgrzewającym, stosowany tradycyjnie, a jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Reklama

Aromatol Hot żel - wskazania

Preparat o miejscowym działaniu rozgrzewającym, stosowany do nacierania klatki piersiowej i pleców w bólach towarzyszących schorzeniom górnych dróg oddechowych, poprzez działanie olejków eterycznych (inhalacje) ułatwia również oddychanie. Pomocniczo stosowany w zapaleniu oskrzeli, przeziębieniu, katarze, a także w schorzeniach reumatycznych.

Reklama

Aromatol Hot żel - przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu w przypadku nadwrażliwości na balsam peruwiański, kamforę, cyneol, olejek eukaliptusowy, olejek rozmarynowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 10 lat.

Reklama

Aromatol Hot żel - ostrzeżenia

Należy zachować szczególną ostrożność u osób ze skłonnością do astmy. Nie należy stosować w obrębie twarzy, zwłaszcza nosa, ze względu na możliwość wystąpienia skurczu oskrzeli. Nie należy stosować na dużą powierzchnię ciała i na uszkodzoną powierzchnię skóry (otwarte rany), oparzenia, błony śluzowe. Brak danych klinicznych dotyczących bezpieczeństwa stosowania u dzieci. Preparatu nie powinny stosować osoby ze skłonnością do alergii, w szczególności osoby, u których wystąpiła nadwrażliwość na kwasy aromatyczne i ich pochodne (np. kwas benzoesowy) lub preparaty zawierające tego rodzaju związki (np. propolis).

Reklama

Aromatol Hot żel - ciąża

Brak dostatecznych danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Aromatol Hot żel - efekty uboczne

Mogą wystąpić objawy nadwrażliwości: utrzymujący się rumień, świąd, pieczenie. W takim przypadku należy przerwać stosowanie preparatu i jeśli objawy nie ustąpią - skontaktować sie z lekarzem.

Aromatol Hot żel - dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli, młodzież i dzieci powyżej 10 lat: nanieść niewielką ilość żelu na górne partie pleców i klatki piersiowej. Wcierać delikatnie aż do pełnego wchłonięcia. Stosować nie dłużej niż 7 dni. Jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem. Dzieci poniżej 10 lat: nie stosować. Sposób podania: preparat przeznaczony do stosowania miejscowego.

Aromatol Hot żel - uwagi


Podobne leki
Amol
Aromatol
Balsamum Mentholi compositum
Bengay

Reklama

Które nietolerancje pokarmowe są dziedziczne?
Sprawdź!