Nowy sklep

już ON-LINE

Dip Hot Rozgrzewający

Działanie

Salicylan metylu działa miejscowo przeciwzapalnie. Olejek eukaliptusowy i terpentynowy rozszerzają obwodowe naczynia krwionośne, wywołując miejscowe przekrwienie tkanek i uczucie rozgrzania. Mentol działa doraźnie znieczulająco, wywołuje uczucie rozgrzania a następnie, w miarę narastania stężenia leku w tkankach, zmniejszenie odczuwanego bólu.

Wskazania

Objawowo w bólach mięśniowych i stawowych, rwie kulszowej. Pomocniczo w gośćcu, bólach reumatycznych, stłuczeniach i skręceniach stawów oraz u sportowców po treningu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na salicylany, mentol lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować u dzieci poniżej 12. rż.

Środki ostrożności

Lek zawiera lanolinę, która może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry). Unikać kontaktu z oczami i innymi wrażliwymi partiami skóry. Przed użyciem należy wypróbować produkt leczniczy na małej powierzchni skóry, w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia alergii. Nie stosować na uszkodzoną skórę. Przerwać stosowanie leku w przypadku utrzymującego się zaczerwienienia skóry. U pacjentów cierpiących na astmę oskrzelową może wystąpić odruchowy skurcz oskrzeli, dlatego przed zastosowaniem preparatu powinni oni upewnić się, czy nie są uczuleni na jego składniki.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania należy rozważyć czy korzyści wynikające z zastosowania leku u kobiet w ciąży są większe niż możliwe ryzyko dla płodu. Nie należy stosować leku u kobiet karmiących, szczególnie w obrębie klatki piersiowej (piersi).

Działania niepożądane

Reakcja alergiczna na salicylany lub mentol (zaczerwienienie skóry, pokrzywka). U pacjentów z astmą oskrzelową może wystąpić odruchowy skurcz oskrzeli i w konsekwencji uczucie duszności.

Interakcje

W przypadku doustnego przyjmowania leków zmniejszających krzepliwość krwi, stosowanie leku może nasilać ich działanie - pacjent powinien w tym przypadku zasięgnąć opinii lekarza.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli i młodzież >12. rż.: cienką warstwę leku nanieść na bolące miejsce, delikatnie wmasować; powtarzać 2-3 razy na dobę.

Uwagi

Lek nie wywiera wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Pharmindex