} ?>

Dla Ciebie, na zdrowie!

Dip Hot Rozgrzewający

Spis treści

Reklama

Dip Hot Rozgrzewający - skład

1 g kremu zawiera: 128 mg salicylanu metylu, 59,1 mg mentolu, 19,7 mg olejku eukaliptusowego, 14,7 mg olejku terpentynowego. Preparat zawiera alkohol cetostearylowy i glikol propylenowy.

Reklama

Dip Hot Rozgrzewający - działanie

Salicylan metylu działa miejscowo przeciwzapalnie. Olejek eukaliptusowy i terpentynowy rozszerzają obwodowe naczynia krwionośne, wywołując miejscowe przekrwienie tkanek i uczucie rozgrzania. Mentol działa doraźnie znieczulająco, wywołuje uczucie rozgrzania a następnie, w miarę narastania stężenia leku w tkankach, zmniejszenie odczuwanego bólu.

Reklama

Dip Hot Rozgrzewający - wskazania

Objawowo w bólach mięśniowych i stawowych, rwie kulszowej. Pomocniczo w gośćcu, bólach reumatycznych, stłuczeniach i skręceniach stawów oraz u sportowców po treningu.

Reklama

Dip Hot Rozgrzewający - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na salicylany, mentol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować u dzieci poniżej 12. rż.

Reklama

Dip Hot Rozgrzewający - ostrzeżenia

Unikać kontaktu z oczami i innymi wrażliwymi partiami skóry. Przed użyciem należy wypróbować preparat na małej powierzchni skóry, w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia alergii. Nie stosować na uszkodzoną skórę. Przerwać stosowanie leku w przypadku utrzymującego się zaczerwienienia skóry. U pacjentów cierpiących na astmę oskrzelową może wystąpić odruchowy skurcz oskrzeli, dlatego przed zastosowaniem preparatu powinni oni upewnić się, czy nie są uczuleni na jego składniki. Lek zawiera lanolinę, alkohol cetostearylowy, i może zawierać BHT (stabilizator stosowany do produkcji olejku terpentynowego), które mogą powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry) lub podrażnienie oczu i błon śluzowych.

Reklama

Dip Hot Rozgrzewający - ciąża

Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania należy rozważyć czy korzyści wynikające z zastosowania leku u kobiet w ciąży są większe niż możliwe ryzyko dla płodu. Nie należy stosować leku u kobiet karmiących, szczególnie w obrębie klatki piersiowej (piersi).

Reklama

Dip Hot Rozgrzewający - efekty uboczne

Reakcja alergiczna na salicylany lub mentol (zaczerwienienie skóry, pokrzywka), oparzenia w miejscu stosowania (częstość nieznana). U osób cierpiących na astmę oskrzelową może wystąpić odruchowy skurcz oskrzeli i w konsekwencji duszność.

Dip Hot Rozgrzewający - interakcje

W przypadku doustnego przyjmowania leków zmniejszających krzepliwość krwi, stosowanie preparatu może nasilać ich działanie - pacjent powinien w tym przypadku zasięgnąć opinii lekarza.

Dip Hot Rozgrzewający - dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli i młodzież >12. rż.: cienką warstwę leku nanieść na bolące miejsce, delikatnie wmasować; powtarzać 2-3 razy na dobę. Nie przekraczać zalecanej dawki. Po użyciu dokładnie umyć ręce, chyba że są one miejscem stosowania preparatu. Nie stosować u dzieci poniżej 12. rż.

Dip Hot Rozgrzewający - uwagi

Lek nie wywiera wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.


Podobne leki
Amol
Aromatol Hot żel
Aromatol
Balsamum Mentholi compositum

Reklama

Dokucza Ci ból i obrzęk gardła?
Sprawdź, co to oznacza!