Typhim Vi

Spis treści

Typhim Vi - skład

1 dawka (0,5 ml) zawiera 0,025 mg oczyszczonego polisacharydu otoczkowego (Vi) Salmonella typhi (szczep Ty2).

Typhim Vi - Działanie

Polisacharydowa szczepionka przeciw durowi brzusznemu, otrzymana ze szczepu Ty2. Odporność pojawia się po ok. 2-3 tyg. po szczepieniu i utrzymuje się co najmniej 3 lata.

Reklama

Typhim Vi - wskazania

Zapobieganie zakażeniom durem brzusznym u dorosłych i dzieci powyżej 2 rż., udających się w rejony endemiczne oraz u osób, które nie mogą mieć podanej szczepionki pełnokomórkowej.

Typhim Vi - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Typhim Vi - ostrzeżenia

Szczepionka nie może być podana donaczyniowo - należy upewnić się, że igła nie tkwi w naczyniu krwionośnym. Szczepionka zapewnia ochronę przed zakażeniem wywołanym przez Salmonella typhi, jednak nie chroni przed zakażeniami wywoływanymi przez Salmonella paratyphi A lub B. Szczepionka nie jest wskazana dla dzieci

Typhim Vi - ciąża

Nie zaleca się stosowania szczepionki w okresie ciąży. Powinna być podawana tylko w razie konieczności po rozważeniu ryzyka i korzyści. Szczepionka może być podawana w czasie laktacji.

Typhim Vi - efekty uboczne

Bardzo często: ból w miejscu podania, stwardnienie w miejscu podania, zaczerwienienie w miejscu podania. Często: gorączka. Mogą wystąpić: reakcja anafilaktoidalna, choroba posurowicza, ból głowy, omdlenie wazowagalne w odpowiedzi na wstrzyknięcie, nudności, ból brzucha, ból stawów, ból mięśni, zmęczenie, złe samopoczucie. 

Typhim Vi - interakcje

Szczepionka może być podawana jednocześnie (ale w oddzielne miejsca) ze szczepionkami przeciw: żółtej gorączce, błonicy, tężcowi, polio, wściekliźnie, zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych wywołanym przez Neisseria meningitidis A lub C oraz wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B.

Typhim Vi - dawkowanie

Domięśniowo lub podskórnie. Dorośli, młodzież, dzieci powyżej 2. rż.: uodpornienie uzyskuje się po jednorazowym podaniu 1 dawki szczepionki, jednak jeśli osoba jest nadal narażona na zakażenie, szczepienie należy powtórzyć po 3 latach.

Typhim Vi - uwagi

Przechowywać w temp. 2-8st.C (w lodówce), nie zamrażać.

Pharmindex
<-- popup -->