Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗

Floxal - ulotka, skład, dawkowanie i działanie

Floxal jest lekiem na receptę stosowanym w okulistyce. Dostępny jest w dwóch wariantach - jako krople do oczu i maść do oczu.
Spis treści

Reklama

Floxal - działanie leku

Floxal to chemioterapeutyk z grupy fluorochinolonów w postaci preparatu do stosowania miejscowego. Wywiera działanie bakteriobójcze w wyniku hamowania gyrazy DNA. Zakres jego działania obejmuje większość patogenów wywołujących zakażenia oka i jego aparatu ochronnego.

Reklama

Floxal - wskazania

Krople - Zakażenia przedniego odcinka oka wywołane drobnoustrojami wrażliwymi na ofloksacynę, takie jak bakteryjne zapalenie spojówek, rogówki, brzegów powiek, worka łzowego, jęczmień, wrzód rogówki.
Maść - Zakażenia przedniego odcinka oka wywołane drobnoustrojami wrażliwymi na ofloksacynę, takie jak przewlekłe zapalenie spojówek, zapalenie rogówki, wrzód rogówki, zakażenie chlamydiami. 

Floxal - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na chinolony lub inne składniki preparatu. W ciąży stosować wyłącznie w niezbędnych przypadkach (nie zostało ustalone bezpieczeństwo stosowania preparatu u kobiet ciężarnych). Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.

Reklama

Floxal - działania niepożądane

Reakcje nadwrażliwości (przemijające zaczerwienienie i pieczenie). Bezpośrednio po zastosowaniu maści - osłabienie ostrości widzenia.

Reklama

Floxal - skład

1 g maści zawiera 3 mg ofloksacyny oraz parafinę ciekłą, wazelinę i lanolinę białą. Floxal maść nie zawiera środków konserwujących.

1 ml kropli do oczu zawiera 3 mg ofloksacyny oraz benzalkoniowy chlorek, sodu chlorek, kwas solny, sodu wodorotlenek i wodę do wstrzykiwań.

Reklama

Floxal - dawkowanie

Maść - 1 cm maści 3 razy dziennie do worka spojówkowego; w zakażeniach chlamydiami maść stosuje się 5 razy na dobę.

Krople - 1 kropla 4 razy dziennie do worka spojówkowego.


Podobne leki
Chibroxin
Cipronex 0,3%
Ciloxan
Oftaquix

Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!