Znajdź lek

Flugalin

Spis treści

Działanie

Lek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej i biosyntezy prostaglandyn. Po podaniu doustnym dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi po 4-6 h. Flurbiprofen wiąże się w 99% z białkami osocza. Jest metabolizowany w organizmie; wydalany głównie z moczem wraz z dwoma głównymi metabolitami, w ponad 90% w postaci związanej. T0,5 wynosi 3-4 h.

Wskazania

Leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa oraz chorób i urazów narządu ruchu takich, jak zapalenie okołostawowe, zespół bolesnego barku, zapalenie kaletki maziowej, zapalenie ścięgna i pochewek ścięgna, bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa, skręcenia i zwichnięcia stawów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na flurbiprofen lub pozostałe składniki preparatu. Reakcje nadwrażliwości (astma, pokrzywka, reakcje nadwrażliwości) po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ. Nawracająca choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, krwawienia z przewodu pokarmowego, perforacja, czynne lub w wywiadzie wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna. Ciężka niewydolność serca. III trymestr ciąży.