To koniec Alzheimera? 😮 Nowy lek może odmienić życie chorych pacjentów. Sprawdź❗
To koniec Alzheimera? 😮 Nowy lek może odmienić życie chorych pacjentów. Sprawdź❗
To koniec Alzheimera? 😮 Nowy lek może odmienić życie chorych pacjentów. Sprawdź❗

Najważniejsze fakty o Palo Santo, które musisz znać

Świadomość tego, jak ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne i własne samopoczucie staje się w obecnych czasach dużo większa niż dawniej. Ludzie zauważają, jak duży wpływ na codzienne funkcjonowanie ma spokojny i zrelaksowany umysł. Dlatego poszukują różnych sposobów na znalezienie harmonii w życiu. Treningi, medytacje, praca z podświadomością i energią zyskują coraz większą popularność. Jednym z elementów wykorzystywanych od wieków jest stosowanie Palo Santo. Czym jest i jak się z niego korzysta? Przeczytaj, żeby poznać szczegóły.
Kadzidło Palo Santo tli się, oparte o specjalną podstawkę.
źródło: materiały partnera
Spis treści

Dzisiaj coraz więcej osób chętnie korzysta z technik relaksacji, metod oczyszczania oraz wszelkich sposobów na stworzenie wokół siebie pozytywnej energii. Medytowanie, afirmowanie czy okadzanie przestrzeni może znacząco wpłynąć na jakość życia. A każdy, kto interesuje się tego rodzaju duchowymi rytuałami bez wątpienia natknie się na Palo Santo.  

Reklama

Co to jest Palo Santo?

Palo Santo to w dosłownym tłumaczeniu z języka hiszpańskiego "święte drzewo". Należy do najpopularniejszych kadzideł naturalnych. Pochodzi z Ameryki Południowej. Najczęściej spotyka się je w Peru i Ekwadorze. Jego wspaniały zapach i działania od wieków przyciągają uwagę ludzi. Palo Santo nie jest gatunkiem zagrożonym, jednak drewienka wykorzystywane do wydobycia niezwykłego aromatu pozyskuje się z opadłych gałęzi. Warto zauważyć, że Palo Santo to nie jeden określony gatunek drzewa. Wyróżnia się co najmniej trzy rodzaje, z czego każdy wykorzystywany jest w innych celach.

W czym pomaga zapach Palo Santo?

Uważa się, że Palo Santo ma właściwości oczyszczające umysł. Jego aromat sprzyja medytacji i powoduje przepływ energii. Działa wyciszająco, uspokaja emocje i harmonizuje ciało. Dzięki niemu możliwa jest pełna relaksacja skołatanych myśli. Dobroczynny wpływ świętego drzewa jest znany na całym świecie. Wiele osób stosuje te naturalne kadzidła również do zwalczania dolegliwości bólowych. 

Reklama

Do czego wykorzystuje się Palo Santo?

Palo Santo jest głównie wykorzystywane do przyciągania pozytywnej energii. Wystarczy podpalić drewienko, żeby w pomieszczeniu zaczął unosić się aromatyczny, charakterystyczny zapach. Aby wydobyć aromat z Palo Santo, trzeba podpalić końcówkę drewienka, a po rozpaleniu - zgasić płomień. Rozgrzany kraniec drewienka będzie wydzielał aromatyczny dym, którym należy okadzić przestrzeń wokół siebie.    

Skąd wziąć dobrej jakości drewienka Palo Santo?

Oryginalnie święte drzewo występuje naturalnie w krajach Ameryki Południowej. Ważne jest, żeby pozyskiwać Palo Santo z legalnego źródła. Przed zakupem warto sprawdzić, czy sklep w swojej ofercie posiada oryginalne produkty. Co istotne - oryginalne drewna Palo Santo dymią na biało. Jest to najprostszy sposób na rozpoznanie dobrej jakości drewienek. 

W jakich innych formach występuje Palo Santo?

Palo Santo swoje właściwości zawdzięcza głównie zapachowi. Najwięcej osób zna je jako charakterystyczne dymiące drewienko. Dostępny jest również w innych postaciach. Olejek eteryczny z Palo Santo wykorzystywany jest często w aromaterapii. Można zastosować go do inhalacji, kąpieli czy masażu. Dla osób, które lubią jego wyjątkowy zapach olejek Palo Santo może służyć jako odświeżacz powietrza. Dla ceniących sobie wygodę dobrym rozwiązaniem będą kadzidełka z Palo Santo.

Jak Palo Santo wpływa na zdrowie?

Palo Santo znane jest ze swoich właściwości uspokajających i prozdrowotnych. Pozwala stworzyć dobrą atmosferę w mieszkaniu lub domu. Dodatkowo święte drewno zwalcza stany zapalne, udrażnia drogi oddechowe, działa antybakteryjnie i rozluźniająco w przypadku bólu brzucha. Przy regularnym stosowaniu jego właściwości lecznicze wpływają kompleksowo na układ odpornościowy.

Jak często korzystać z Palo Santo?

Wiele osób zastanawia się, jak często należy palić Palo Santo. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli jego przyjemny zapach pozwala pozbyć się negatywnej energii - warto korzystać z niego według własnych potrzeb. Dla jednych może to oznaczać okadzenie domu raz dziennie, a dla innych raz w miesiącu. Jedno jest pewne - korzystanie z Palo Santo powinno być połączone z medytacją, bądź afirmacjami. Wiara w jego działanie jest kluczem do sukcesu. 

Czy używanie Palo Santo może zaszkodzić?

Do tej pory nie ma żadnych podstaw, aby twierdzić, że ktoś nie powinien używać Palo Santo. Może zdarzyć się, że u niektórych osób pojawi się alergia, lub zapach drzewa będzie wywoływał ból głowy. Wtedy warto zmniejszyć częstotliwość, lub skorzystać z Palo Santo w innej formie, np. olejku z dodatkiem wody. Intensywność aromatu będzie łagodniejsza, ale działanie i wpływ na złą energię pozostanie bez zmian. 

W dawnych czasach palić Palo Santo mogli wyłącznie szamani w Ameryce Południowej. Wiele ceremonii, rytuałów czy medytacji połączone było z okadzeniem pomieszczenia świętym drzewem. Dzisiaj z jego właściwości korzystać może prawie każdy. Tym samym coraz więcej osób wierzy, że jego zapach pozwala pozbyć się zgromadzonej wewnątrz negatywnej energii. Warto spróbować i wykorzystać aromat Palo Santo we własnym domu. Na pewno nie zaszkodzi, a może przynieść wiele korzyści.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Higiena umysłu
Mnemotechnika (mnemonika) - ćwiczenia i przykłady
Ćwiczenia mnemotechniki
Ćwiczenia na koncentrację
Kobieta probująca się skoncentrować
Jak polepszyć pamięć? Porady i wskazówki
Wizualizacja pracy mózgu
Podobne artykuły
Napoje energetyczne
Energetyki (napoje energetyzujące) - od ilu lat można je pić? Skutki uboczne
Osoba dotleniająca mózg na świeżym powietrzu
Jak dotlenić mózg? Poznaj niezawodne sposoby
Osoba relaksująca się nad wodą
Jakie techniki relaksacyjne stosować na stres i przed snem?
Mózg człowieka
Trening mózgu – żonglowanie
Kobieta czytająca książkę
Szybkie czytanie – techniki i ćwiczenia

Reklama


Jak leczyć się w prywatnych szpitalach? 🏥
Sprawdź!