Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗

Zabiegi na szyję - odmładzające i ujędrniające

Szyja i dekolt to miejsca, gdzie skóra jest niezwykle wrażliwa. Dlatego też szybko widać w tych okolicach oznaki starzenia się. Jakie zabiegi na szyję warto wykonać?
Kobieta podczas zabiegu estetycznego
Źródło: 123RF
Spis treści

Reklama

Zabiegi na szyję

Konsekwencja oraz systematyczność to najważniejsze elementy w profilaktyce pielęgnacji skóry szyi i dekoltu. Pielęgnacji tych partii ciała zaleca się rozpocząć już po 20 roku życia.

Istnieje kilka metod, które skutecznie odmłodzą wygląd tych miejsc. Jakich?

Reklama

Zabiegi na szyję - mezoterapia

Mezoterapia to jednaj z najskuteczniejszych metod zapobiegania starzeniu się skóry. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę aktywnie działających substancji, które przenikają w jej głąb. Zabieg wykonuje się na różnych częściach ciała, między innymi szyi i dekolcie.

Mezoterapia ujędrnia, odmładza skórę. Podczas zabiegu wykonuje się serie drobnych nakłuć cienką igłą, dzięki czemu wprowadza się pod skórę odpowiednim preparat z np. kwasem hialuronowym. Skład preparatu uzależniony jest od potrzeb pacjentki oraz rodzaju wykonywanego zabiegu.  Po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Należy unikać opalania. Zabieg można powtarzać co kilka tygodni. Można także połączyć go z innymi zabiegami, które poprawiają i wyrównują koloryt skóry na przykład z fotoodmładzaniem IPL.  

Mezoterapii nie można wykonywać w przypadku:

  • Alergii
  • Cukrzycy
  • Stanów ropnych
  • Stanów zapalnych skóry
  • Opryszczki
  • Kobiet w ciąży
  • Zaburzeń odporności

Aby uzyskać efekt, należy wykonać serię zabiegów. Najczęściej wykonuje się zabiegi co 10-14 dni na przestrzeni  2 miesięcy.  Później wystarczy powtórzyć zabieg co miesiąc.

Footodmładzanie IPL czyli zabieg z użyciem wiązki światła

Jest to metoda regenerowania naszej skóry za pomocą wiązki światła. Celem zabiegu jest usunięcie drobnych zmarszczek, przebarwień, piegów, rozszerzonych naczynek. Urządzenie IPL to Intensywne Pulsujące Światło, które emituje różnej długości fale we wszystkich kierunkach, które zwalczają przebarwienia i pobudzają produkcję kolagenu.

Podczas zabiegu pierwszym krokiem jest nałożenie zimnego żelu o właściwościach wychładzających. Później za pomocą specjalnej głowicy poddaje się skórę działaniu wiązek światła. Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona lub może się łuszczyć. Efekty widać już po 2, 3 seriach. Poleca się wykonanie około 5 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni dla zachowania efektów.

Skóra po zabiegach jest gładka i napięta, jej koloryt jest wyrównany, jednak może być delikatnie wysuszona. Dlatego poleca się także wykonanie zabiegu nawilżającego.

Reklama

Lipoliza iniekcyjna na „drugi” podbródek

Zabieg pozwoli na zlikwidowanie zbędnej fałdy tłuszczu. Podczas zabiegu podaje się lek pozyskiwany z soi fosfatydylocholinę bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Jego przenikanie do wnętrza komórek powoduje ich niszczenie. Nakłucia wykonuje się cienką igłą. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, jednak wszelki dolegliwości mijają po 4-5 dniach.

W celu zachowania efektu zabieg zaleca się powtórzyć minimum 2 - 4 razy.

Reklama

Regeneracja szyi za pomoca peelingu

Peeling złuszcza obumarły naskórek i wspomaga odnowę komórek. Istnieje wiele rodzajów peelingów, zabieg powinien być dobrany według indywidualnych potrzeb. Na przykład wykonanie peelingu migdałowego, dzięki właściwościom kwasu migdałowego rewitalizuje i odbarwia skórę oraz spłyca zmarszczki.

Do peelingów używa się także kwasów:

  • glikolowego,
  • mlekowego,
  • salicylowego. 

Reklama

Radiofrekwencja, czyli likwidowanie zmarszczek falami radiowymi

Jest to bezinwazyjny, komfortowy i bezbolesny zabieg, podczas którego stymuluje się skórę prądami o częstotliwości fal radiowych (RF).  Jego celem jest pobudzenie komórek do produkowania kolagenu. Zabieg stosuje się na różnych częściach ciała. Może on likwidować zmarszczki, rozstępy i blizny, a także redukować cellulit.

Zastosowanie radiofrekwencji na szyi poprawi sprężystość skóry, zlikwiduje przebarwienia i spłyci zmarszczki. Podczas zabiegu można odczuwać delikatne pieczenie. Zaleca się wykonanie od 5 do 8 zabiegów w tygodniu.

Reklama

EXILIS CRT pobudza skórę do produkcji kolagenu

EXILIS CRT jest to urządzenie wykorzystujące technologie CRT (Collagen Refill Technology). Zabieg jest nieinwazyjny – liftinguje, ujędrnia i wygładza skórę na szyi i dekolcie. Zabieg pobudza skórę do produkcji kolagenu oraz poprawia jej gęstość. Polega na stymulowaniu włókien kolagenowych.

To wspomaga proces rozdzielania włókien. W efekcie skóra wypełnia się nowym kolagenem. Efekt widoczny jest już po 1 zabiegu. Seria zabiegowa składa się z 4 do 6 zabiegów wykonywanych co 7 - 10 dni. 

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Pielęgnacja ciała
Starzenie się skóry - jak je opóźnić? Sprawdzone sposoby
Proces starzenia się skóry na twarzy kobiety
Elastyna w kosmetyce i w tabletkach – zastosowanie
Kobieta z pierwszymi zmarszczkami na twarzy
Golenie miejsc intymnych - czym, jak i jak często robić to bez podrażnień?
Mężczyzna w łazience przez zabiegiem golenia miejsc intymnych
Podobne artykuły
Kobieta bierze kąpiel
Swędzenie skóry po kąpieli – czy to może być groźna choroba?
Kobieta w trakcie zabiegu depilacji laserowej
Depilacja laserowa w domu - jak ją wykonać? Czego użyć?
depilator, plastry z woskiem i różowa maszynka do golenia na biały tle
Co zrobić, żeby krostki po goleniu zniknęły? Sprawdzone produkty i metody
Kobieta z dojrzałą skórą na twarzy
Skóra po 60-tce – zabiegi i preparaty, które poprawią kondycję skóry dojrzałej
Prosto spod igły, czyli kilka faktów o tatuażach

Reklama


Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!