Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Zadbaj o swoje ciało: najlepsze zabiegi na modelowanie sylwetki

Wymarzona sylwetka może mieć wpływ na samopoczucie – warto wiedzieć, że istnieją różnego rodzaju zabiegi modelujące ciało, które pozwolą nam uzyskać spektakularne efekty w tym zakresie.
Modelowanie sylwetki
Źródło: Materiały Partnera
Spis treści

Reklama

Drenaż podciśnieniowy

Warto zainteresować się drenażem podciśnieniowym. Jest to zabieg przeprowadzany przy użyciu lasera podciśnieniowego. Przeprowadza się go w dwóch etapach. Przez pierwsze 20 minut działaniu urządzenia poddaje się całe ciało, następnie – specjalista skupia się na wybranych, stanowiących problem obszarach, takich jak uda czy brzuch. Co istotne, przed rozpoczęciem procedury pacjent musi założyć specjalny elastyczny kostium, który ochroni skórę w jej najwrażliwszych punktach. Jak działa samo urządzenie?

Znajdują się w nim głowice masujące z mikrootworami, które wraz z wiązkami lasera i światłem LED oddziałują na skórę. Technologia ta pozwala dostać się do głębokich warstw skóry, skutecznie ją ujędrnić. Drenaż podciśnieniowy może też wymodelować sylwetkę, zredukować cellulit, tkankę tłuszczową, zmniejszyć obrzęki. Zaletą zabiegu jest jego bezbolesność i uniwersalność – nadaje się dla kobiet i mężczyzn, osób w różnym wieku, także dla osób ze skórą wrażliwą. Sprawdzi się świetnie kobietom, które chcą po ciąży wrócić do swojej sylwetki.

Cena zabiegu zaczyna się już od 300 złotych, specjalista określi jak często powtarzać go dla największej skuteczności. Ponieważ zabieg nie jest inwazyjny, nie ma szczególnych zaleceń po jego zakończeniu, ani też nie jest wymagana rekonwalescencja. Warto natomiast pić co najmniej 1,5 litra płynów dziennie, aby jak najszybciej usunąć odpady z procesu przemiany materii i szybciej cieszyć się efektami. Pomimo praktycznie zerowej inwazyjności zabiegu, istnieją przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Drenażu podciśnieniowego nie wykonuje się na kobietach w pierwszym trymestrze ciąży, karmiących piersią. Nie zaleca się go też osobom chorującym na nowotwór, łuszczycę, stany zapalne skóry, borykającym się z żylakami, tłuszczakami, chorobami nerek lub wątroby.

Reklama

Kriolipoliza

Kolejnym zabiegiem, który może zredukować tkankę tłuszczową jest kriolipoliza. Stanowi ona świetną alternatywę dla liposukcji – nie jest inwazyjna, w związku z czym struktura skóry nie uszkadza się, nie występują długotrwałe obrzęki. Tuż po kriolipolizie skóra może być nieco czerwona, wrażliwa, chwilowy obrzęk także jest normalny. W przebiegu kriolipolizy zamraża się komórki tkanki tłuszczowej – cała procedura zachodzi wewnątrz, nie naruszając skóry.

Używana jest specjalna głowica, która jest w stanie schłodzić wybrany obszar ciała nawet do -10 stopni Celsjusza. W tej temperaturze komórki tłuszczowe obumierają, po czym jako odpad przedostają się do krwioobiegu skąd wydala je organizm. Kriolipoliza pozwala na pozbycie się nawet do 40% tkanki tłuszczowej i zmniejszenie obwodów nawet o 7 centymetrów. Warto wiedzieć, że jest to zabieg bezbolesny.

Istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia kriolipolizy – należą do nich ciąża, laktacja, choroby nowotworowe, choroby serca, nerek, wątroby, tarczycy, hemofilia lub cukrzyca i epilepsja.

Ceny zabiegów zaczynają się od 1700 złotych. Specjalista dobierze odpowiednią ilość sesji, pożądany efekt uzyskać można korzystając z jednej do trzech sesji przeprowadzanych w odstępach sześciotygodniowych. Żeby efekt był trwały należy po zabiegach zadbać o zbilansowaną dietę oraz odpowiednią aktywność fizyczną, warto też wiedzieć, że efekt po zabiegu nie jest natychmiastowy – potrzeba na to kilku tygodni, aby organizm pozbył się martwych komórek tłuszczowych.

Reklama

Fala uderzeniowa

Jedną z najnowocześniejszych metod jest fala uderzeniowa. Specjalnym urządzeniem emituje się fale akustyczną. Zabieg ma etapy – pierwszym z nich jest drenaż limfatyczny, natomiast wykonuje się część procedury z użyciem fali uderzeniowej. Bardzo duże i szybko narastające ciśnienie rozchodzi się w tkankach z ogromną prędkością i oddziałuje bezpośrednio na cellulit i zbitą tkankę tłuszczową, drenuje płyny i stymuluje układ krążenia.

Ostatnim etapem procedury jest ponowny drenaż limfatyczny. Zabieg przeprowadzać można na wszystkich obszarach ciała, cena zabiegu waha się od 375-500 złotych. Żeby uzyskać jak najlepszy efekt, zaleca się serię 10-15 zabiegów wykonywanych raz lub dwa razy w tygodniu, specjalista dobierze odpowiednią liczbę. Już po kilku zabiegach zauważalne będą pierwsze rezultaty. Fala uderzeniowa nie jest bolesna, ale podczas zabiegu może wystąpić dyskomfort.

Żeby efekt był trwały, należy zadbać o odpowiednią podaż płynów (2-3 litry dziennie), zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną. Nie bez znaczenia pozostają również serie przypominające. 

Tak jak w przypadku innych procedur, również fala uderzeniowa związana jest z przeciwwskazaniami do zabiegu. Należą do nich ciąża, okres laktacji, nowotwory, osteoporoza, gorączka (i przebiegające nawet bez ich występowania choroby zakaźne), stany zapalne w tym zakrzepica, żylaki. Wykluczone z zabiegu są także osoby przyjmujące antykoagulanty czy kortykosteroidy a także posiadacze rozrusznika serca, implantów, osoby po przebytym zawale (w przeciągu trzech miesięcy od zdarzenia). Przeciwwskazaniem jest również przepuklina w rejonie zabiegu.

Artykuł przygotowany we współpracy z https://klinikaambroziak.pl.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Pielęgnacja ciała
Skóra po 60-tce – zabiegi i preparaty, które poprawią kondycję skóry dojrzałej
Kobieta z dojrzałą skórą na twarzy
Jak przetrwać jesienne wieczory? Najlepsze akcesoria do masażu i nie tylko
Co zrobić, żeby krostki po goleniu zniknęły? Sprawdzone produkty i metody
depilator, plastry z woskiem i różowa maszynka do golenia na biały tle
Podobne artykuły
Kobieta bierze kąpiel
Swędzenie skóry po kąpieli – czy to może być groźna choroba?
Kobieta w trakcie zabiegu depilacji laserowej
Depilacja laserowa w domu - jak ją wykonać? Czego użyć?
Proces starzenia się skóry na twarzy kobiety
Starzenie się skóry - jak je opóźnić? Sprawdzone sposoby
Kobieta z pierwszymi zmarszczkami na twarzy
Elastyna w kosmetyce i w tabletkach – zastosowanie
Prosto spod igły, czyli kilka faktów o tatuażach

Reklama


Sonda
Sonda redakcyjna
Jakie środki stosujesz, aby złagodzić suchy kaszel?
Unituss Junior