ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym – jakich efektów można się spodziewać?

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym jest zabiegiem estetycznym: dokładnie tak jak wypełnianie biustu albo ust u kobiety. Pomaga pokonać kompleksy, poprawić samopoczucie, zwiększyć pewność siebie i podnieść jakość życia seksualnego – więc też życia w ogóle. Tylko czy gra jest warta świeczki? Jak przebiega zabieg i rekonwalescencja, jakich efektów można się spodziewać i jak długo się utrzymują? Wyjaśniamy!
Mężczyzna z małym penisem
źródło: materiały partnera
Spis treści

Reklama

Dlaczego kwas hialuronowy – jak to działa?

Kwas hialuronowy jest organicznym związkiem chemicznym (polisacharydem), który naturalnie występuje w organizmie człowieka – stanowi istotny składnik tkanki łącznej i odpowiada za jej sprężystość. Obecnie szeroko stosuje się go w medycynie. Estetycznej, ale nie tylko – także w ortopedii, ginekologii bądź okulistyce. Świetnie wiąże wodę (to jedna z najbardziej higroskopijnych substancji świata) i jest dobrym wypełniaczem. Za jedną z jego największych zalet uznaje się też biozgodność – występuje naturalnie w organizmie, więc ryzyko reakcji alergicznej jest znikome. 

Kwas hialuronowy już od lat wykorzystuje się w kosmetologii i medycynie estetycznej do różnych wypełnień – potrafi wygładzić zmarszczki, podnieść kąciki ust, naturalnie powiększyć usta albo piersi. A ostatnio zyskuje popularność również wśród mężczyzn, głównie za sprawą zabiegów powiększania prącia.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym należy do metod mało inwazyjnych, szybkich, bezbolesnych i odwracalnych. Podobnie jak w przypadku zabiegu na usta bądź piersi daje naturalne efekty. Czyli poza tym, że jest dłuższy oraz ma większy obwód, penis wygląda zupełnie zwyczajnie – nie widać, że został poddany zabiegowi. Zastosowanie w tym celu kwasu hialuronowego pozwala osiągnąć pożądane rezultaty bez konieczności przeprowadzania ryzykownych operacji chirurgicznych.

Reklama

Jak wygląda powiększanie penisa kwasem hialuronowym?

Pierwsza sprawa to konsultacja ze specjalistą medycyny estetycznej, który wykonuje takie zabiegi. Podczas wizyty pacjent i lekarz omawiają oczekiwania i cele. Specjalista ocenia też, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu, czy nie ma jakichś przeciwwskazań. Na takiej konsultacji niezmiernie istotna jest szczerość i otwartość. Bo z jednej strony zabieg nie może narażać bezpieczeństwa i zdrowia, a z drugiej trzeba odpowiednio dopasować ilość wypełniacza do oczekiwań, czyli najpierw o nich porozmawiać. 

Powiększanie prącia tą metodą polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego u nasady penisa i rozprowadzeniu go pod skórą – na całej jego długości. Przed zabiegiem zazwyczaj stosuje się środek znieczulający (miejscowo), by zminimalizować potencjalny dyskomfort. Pacjenci przeważnie określają zastrzyk jako bezbolesny. Natomiast tuż po nim można spodziewać się m.in. niewielkiego obrzęku, zaczerwienienia, zasinienia lub uczucia napięcia w obszarze nakłucia. Dolegliwości te są zupełnie naturalne i najczęściej ustępują samoistnie w ciągu 2-3 dni.

Reklama

Jakie efekty daje powiększanie penisa kwasem hialuronowym?

Efekty zabiegu to wydłużenie penisa o około 1-3 centymetrów i zwiększenie jego obwodu o 2-5 centymetrów – w zależności od ilości podanego wypełnienia. Choć ostatecznie rezultat zależy oczywiście od wyjściowego rozmiaru prącia, zmiana może być naprawdę zauważalna i odczuwalna. Jednocześnie efekty są naturalne, czyli materiał wypełniający nie jest w żaden sposób widoczny ani wyczuwalny w dotyku.

Rezultaty pojawiają się natychmiast i utrzymują około 12 miesięcy. Co rok lub dwa lata (w zależności od degradacji kwasu hialuronowego w skórze i oczekiwań) terapię można powtarzać, aby podtrzymać efekt. 

Cały zabieg trwa około 20-40 minut, a pacjent w tym samym dniu wraca do domu. Te wspomniane dolegliwości: obrzęk, zaczerwienienie, dyskomfort mogą utrzymywać się przez kilka dni, jednak nie powinny wykluczać z normalnej codziennej aktywności. W ciągu dwóch dób po zabiegu należy starać się utrzymywać penisa w zadartej pozycji, a przez 14 dni unikać dużego wysiłku fizycznego, gorących kąpieli bądź wizyt w saunie. Na około 2 tygodnie warto także zachować wstrzemięźliwość seksualną, bo to sprzyja szybszej regeneracji – i ustąpieniu ewentualnych dolegliwości pozabiegowych. Zaleca się także wykonywać delikatny masaż prącia, by zapobiec przesuwaniu się preparatu. Wszystko to dokładnie wyjaśnia specjalista i należy stosować się do jego wskazówek.

Reklama

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu powiększania penisa kwasem?

Mimo że powiększanie penisa kwasem hialuronowym uważa się za bezpieczną i mało inwazyjną metodę, nie każdy mężczyzna może z niej skorzystać. Przeciwwskazania do zabiegu ocenia lekarz, a najczęściej należą do nich:

  • choroby infekcyjne i nowotworowe układu moczowo-płciowego,
  • choroby skóry w obszarze genitaliów (np. łuszczyca, egzema, trudno gojące się owrzodzenia i rany),
  • zaburzenia krzepliwości krwi, skłonność do bliznowacenia, różne schorzenia tkanki łącznej,
  • przyjmowanie niektórych leków,
  • stulejka,
  • zaburzenia potencji,
  • alergia na składniki preparatu (rzadko, ponieważ ryzyko uczulenia na kwas hialuronowy jest znikome: występuje on naturalnie w naszym organizmie).

Decydując się na zabieg, pacjent powinien wziąć pod uwagę potencjalne dolegliwości, które mogą utrzymywać się kilka dni, oraz ograniczenia względem seksu, wysiłku czy stylu życia na około 2 tygodnie: dostosować do zabiegu swoje plany.

Reklama

Jakie ma zalety i jakie korzyści daje powiększanie penisa kwasem?

Cena zabiegu wynosi od około 1200 złotych. Jest to więc relatywnie tania metoda – a przynajmniej w porównaniu z powiększaniem penisa tkanką tłuszczową (liposukcja + wypełnienie) czy poprzez przecięcie więzadeł (koszt od 5000 złotych). Względem tych dwóch typów zabiegów użycie kwasu hialuronowego jest też znacznie szybsze i mniej inwazyjne – nie wiąże się z wystąpieniem silnych dolegliwości ani działań niepożądanych i skutków ubocznych. Pacjent może od razu wrócić do codziennych obowiązków, a ograniczenia są niewielkie i dotyczą tylko kilkunastu dni. 

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym to rozwiązanie dla mężczyzn, którzy nie są usatysfakcjonowani rozmiarami swojego prącia. Pozwala pozbyć się kompleksów – zwiększyć swoją pewność siebie oraz poczucie atrakcyjności. Często pomaga podnieść jakość życia seksualnego i poprawić relacje z partnerką lub partnerem, a to przekłada się jakość życia w ogóle – poczucie samozadowolenia, spełniania i satysfakcji. Warto go rozważyć lub nawet umówić się na niezobowiązującą konsultację i porozmawiać ze specjalistą, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Medycyna estetyczna
Plastyka warg sromowych - jak wygląda? Wady i zalety
Korekcja warg sromowych
Operacja powiększenia biustu - 5 rzeczy, które musisz wiedzieć
Biust kobiety
Mezoterapia igłowa i bezigłowa - która jest skuteczniejsza?
Kobieta w czasie zabiegu u kosmetyczki
Podobne artykuły
Depilacja włosów na ręku przy pomocy laseroterapii
Laseroterapia - w medycynie i kosmetologii. Jakie są przeciwwskazania?
Korekcja uszu efekty
Korekcja uszu - jak wygląda zabieg? Rekonwalescencja
Wykonywanie zabieg pigmentacji ust u kobiety
Pigmentacja ust - kiedy ją stosować i ile kosztuje?
Różnica w wyglądzie ust po ich powiększaniu
Powiększanie ust - metody i efekty. Czy ten zabieg boli?
Kobieta z powiększonymi ustami
Jak powiększyć usta? Sekrety medycyny estetycznej

Reklama


1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!