Czy emocje piłkarskie mogą zaszkodzić sercu? ⚽ Zaskakujące wyniki badań. Sprawdź❗
Czy emocje piłkarskie mogą zaszkodzić sercu? ⚽ Zaskakujące wyniki badań. Sprawdź❗
Czy emocje piłkarskie mogą zaszkodzić sercu? ⚽ Zaskakujące wyniki badań. Sprawdź❗

Szczoteczka manualna a elektryczna rotacyjna: wady i zalety. Jak dobrać odpowiednią?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać szczoteczkę elektryczną Oral-B, poznaj sposób jej działania oraz szereg zalet. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, w jakich sytuacjach warto sięgnąć po model rotacyjny.
Szczoteczka manualna a elektryczna rotacyjna
Źródło: 123RF
Spis treści

Szczoteczka manualna oraz jej funkcjonalność to szeroki temat. Związany przede wszystkim z nawykami higienicznymi, umiejętnością prawidłowego mycia zębów oraz jamy ustnej, a także przywiązaniu do tradycji. Obecnie na rynku można spotkać szereg modeli szczoteczek elektrycznych Oral-B, które znacząco ułatwiają mycie zębów, a także charakteryzują się o wiele wyższą skutecznością. 

Reklama

Czym charakteryzują się szczoteczki manualne? 

Usuwanie zanieczyszczeń, płytki nazębnej, resztek jedzenia oraz wszelkich substancji, które wpływają na rozwój bakterii oraz próchnicy w jamie ustnej jest codziennością każdego człowieka. Chcąc utrzymać zdrowe, piękne zęby oraz wyeliminować nieprzyjemny zapach z ust należy starannie, oraz regularnie myc zęby. 

Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy z wagi techniki mycia zębów. Wykonywanie pobieżnych, chaotycznych ruchów przez minutę niestety nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. 

Szczoteczki manualne są nadal najchętniej wybieraną wersją. Są łatwodostępne, tanie oraz nie wymagają ładowania i pilnowania. Nie są jednak rozwiązaniem najskuteczniejszym. Aby prawidłowo usunąć wszelkie zabrudzenia oraz płytkę nazębną należy je zetrzeć. W przypadku szczoteczki manualnej mechanizm ścierania związany jest jedynie z ruchami wykonywanymi dłonią. 

Reklama

Jaki jest poziom skuteczności w przypadku mycia zębów szczoteczką manualną? 

Porównanie stawiające obok siebie szczoteczkę manualną oraz elektryczny model Oral-B obejmuje przede wszystkim efektywność mycia zębów, przestrzeni międzyzębowych i usuwania osadu. Utrzymanie odpowiedniego sposobu mycia, docieranie do wszelkich zakamarków oraz wymiatanie, a nie jedynie pocieranie jest trudne do utrzymania. Niska skuteczność szczoteczek manualnych wynika także z braku komunikatów wspierających zachowanie odpowiedniego czasu mycia. 

W przypadku szczoteczek elektrycznych Oral-B pojawia się komunikat nie tylko o preferowanym czasie mycia zębów, ale także o konieczności przeniesienia się do innej ćwiartki.  

Czym charakteryzują się szczoteczki elektryczne?

Wysokiej jakości, nowoczesna szczoteczka elektryczna Oral-B pozwala usunąć zanieczyszczenia, płytkę nazębną oraz osad zarówno z powierzchni zębów, jak i z przestrzeni międzyzębowych. 

Dzięki temu utrzymanie prawidłowej higieny oraz zdrowia w obrębie jamy ustnej jest znacznie łatwiejsze. Korzystanie ze szczoteczek elektrycznych Oral-B pozwala na usuwanie nawet do 100% więcej płytki nazębnej. 

Reklama

Czy szczoteczka elektryczna skutecznie czyści zęby?

Szczoteczki elektryczne Oral-B charakteryzują się innowacyjnym, bardzo skutecznym działaniem. Technologia ruchów rotacyjno-oscylacyjno-pulsacyjnych wprowadzono już w 1998 roku. Od tego czasu jej elementy są stale udoskonalane. 

Reklama

W jaki sposób działają szczoteczki rotacyjne?

Dzięki czemu dzisiejsza, okrągła końcówka Oral-B w pierwszej kolejności rozbija płytkę nazębną dzięki działaniu pulsacyjnym, a następnie usuwa ją z wykorzystaniem ruchów rotacyjnych. 

Szczoteczka manualna nie jest w stanie dorównać tej technologii. 

Reklama

Jakie końcówki mogą szczoteczki elektryczne - możliwość dopasowania do Twoich potrzeb 

Szczoteczka elektryczna stanowi jedynie bazę, którą można nieustannie poszerzać oraz dopasowywać do swoich indywidualnych potrzeb. 

Obecnie na rynku można znaleźć szereg interesujących, skutecznych końcówek, dzięki którym jedna szczoteczka Oral-B może charakteryzować się zupełnie innymi właściwościami. Bardzo popularne końcówki mające za zadanie osiągnąć najlepsze efekty czyszczenia zostały wyposażone we włókna ustawione pod odpowiednim kątem, dla skuteczniejszego docierania w trudno dostępne miejsca. 

 Dostępne są także końcówki dla osób początkujących, które mają za zadanie zadbać zarówno o zęby, jak i dziąsła. Ciekawym rozwiązaniem są także szczoteczki mające oczyszczać przestrzenie między zębowe, tak aby użytkownik miał wrażenia podobne, jak po dokładnym nitkowaniu. 

Można wybrać także końcówki wyposażone w technologię wybielającą. Dla osób z wrażliwymi dziąsłami przygotowaniu delikatne końcówki. 

Reklama

Jak wybrać odpowiednią szczoteczkę elektryczną?

Szczoteczka elektryczna Oral-B to doskonały wybór zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Pozwala w krótkim czasie zadbać o higienę oraz zdrowie zębów i jamy ustnej. 

Szukając odpowiedniej wersji, weź pod uwagę swoje przyzwyczajenia oraz oczekiwania. Dodatkowo wybierając samą szczoteczkę, zapoznaj się także z szeroką ofertą końcówek. 

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Akcesoria medyczne
Ozonator - jaki wybrać? Który sprawdzi się w domu?
Ozonator do żywności
Czym jest taping? Plastry dla sportowców i rehabilitacyjne
Kinesio taping
Mankiet do ciśnieniomierza – jak dobrać go prawidłowo?
Lekarz mierzy ciśnienie krwi pacjentowi
Podobne artykuły
Ciśnieniomierz elektroniczny
Kalibracja i walidacja ciśnieniomierza – jak zrobić to dobrze?
Urządzenie koncentrator tlenu
Koncentrator tlenu - dla kogo i jak długo stosować?
Kołnierz hamujący wady kręgosłupa
Gorset ortopedyczny na kręgosłup w leczeniu skoliozy
Dziewczynka inhaluje się
Sprawdź ranking inhalatorów. Jaki model wybrać?
Tejpy dla biegaczy
Czym są i jak naklejać tejpy? Na bark, kolano i plecy

Reklama


Czy ubytek słuchu można wyleczyć? 👂
Sprawdź!