Nowy sklep

już ON-LINE

Farfaron

Działanie

Preparat roślinny do stosowania w określonych wskazaniach wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Jako substancję czynną lek zawiera wodny gęsty wyciąg z liści podbiału pospolitego. Wyciąg z liści podbiału powleka błony śluzowe jamy ustnej i gardła. Polisacharydy śluzu zawartego w liściu podbiału dzięki właściwościom fizyko-chemicznym mają zdolność tworzenia warstwy ochronnej na powierzchniach błon śluzowych redukując ich podrażnienia. Preparat działając osłaniająco na błony śluzowe łagodzi kaszel.

Wskazania

Środek pomocniczy w objawach stanów zapalnych jamy ustnej i gardła np. chrypka, kaszel.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą oraz na rośliny z rodziny astrowatych.

Środki ostrożności

Ze względu na zawartość benzoesanu sodu zaleca się zachowanie ostrożności u chorych z astmą. Preparat zawiera sacharozę w związku z tym należy go ostrożnie stosować u chorych na cukrzycę. 5 ml syropu zawiera 3,5 g sacharozy. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować preparatu. Ze względu na obecność alkaloidów pirolizydynowych, nie stosować dłużej niż 4-6 tyg. w ciągu roku. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7 dniach, należy przerwać kurację i wdrożyć inne leczenie. Nie przekraczać zalecanej dawki i zalecanego czasu stosowania.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i podczas karmienia piersią.

Działania niepożądane

U osób szczególnie wrażliwych na benzoesan sodu pobudzone wydzielanie śliny i podrażnienie żołądka.

Dawkowanie

doustnie. Dorośli i młodzież od 13 rż.: 5 ml 2 razy na dobę. Dzieci poniżej 13 rż.: nie stosować. Sposób podania: syrop należy dawkować za pomocą dołączonej do opakowania miarki. Nie zaleca się stosowania dłużej niż 7 dni podczas jednej kuracji i nie dłużej niż 4-6 tyg. w ciągu roku.

Uwagi

Pharmindex