Znajdź lek

Humulin N

Spis treści

Działanie

Preparat jest zawiesiną insuliny ludzkiej izofanowej otrzymywanej metodą rekombinacji DNA bakterii E. coli. Insulina zmniejsza stężenie glukozy we krwi, wywiera działanie anaboliczne i antykataboliczne, zwiększa transport glukozy do komórek i nasila syntezę glikogenu w tkance mięśniowej i wątrobie, zmniejsza glikogenolizę i glukoneogenezę, zwiększa lipogenezę w wątrobie i tkance tłuszczowej, hamuje lipolizę, zwiększa wychwyt aminokwasów i syntezę białek. Preparat zawiera insulinę ludzką o pośrednim czasie działania. Początek działania pojawia się po 30-60 min, działanie maksymalne - między 3. a 10. h, a całkowity czas działania wynosi 18-20 h.

Wskazania

Leczenie pacjentów z cukrzycą, którzy wymagają stosowania insuliny dla utrzymania prawidłowego metabolizmu glukozy. Wskazaniem do stosowania preparatu jest także początkowy okres cukrzycy i cukrzyca u kobiet w ciąży.

Przeciwwskazania

Hipoglikemia. Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą, chyba że jest to częścią programu odczulania. Nie stosować dożylnie.