Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗

Brak ubezpieczenia dziecka a wystąpienie urazu - konsekwencje

Rodzice dbają o bezpieczeństwo swoich dzieci na wiele sposobów: wybierając jedynie certyfikowane zabawki, kupując ekologiczną żywność czy edukując na temat czyhających na każdym kroku zagrożeń. Jednak to często może nie wystarczyć. Warto zabezpieczyć dzieci (zarówno te najmłodsze, jak i starsze) na wypadek różnego rodzaju niebezpieczeństw, na które są narażone każdego dnia, wykupując im polisę. Konsekwencje braku ubezpieczenia, chociażby w przypadku drobnej kontuzji, mogą być dla rodziców i dziecka bardzo dotkliwe.
Ubezpieczenie dla dziecka
Źródło: 123RF
Spis treści

Reklama

Konsekwencje braku ubezpieczenia

Ubezpieczenie dziecka to stosunkowo niewielki wydatek – zwykle kilkadziesiąt złotych rocznie, który warto ponieść z wielu powodów.

Konsekwencje braku ubezpieczenia mogą być nie tylko finansowe (szukając specjalisty na „teraz” trzeba liczyć się z koniecznością poniesienia sporych kosztów), ale też mogą wpłynąć na kondycję zdrowotną malca i opóźnić jego rekonwalescencję (jeśli wystarczająco szybko nie otrzyma niezbędnej pomocy).

Reklama

Kontuzja a brak ubezpieczenia

Maluchy, które nie potrafią usiedzieć w miejscu, są tak samo narażone na urazy, jak starsze dzieci, które np. chodzą na lekcje tańca, grają w piłkę nożną czy trenują boks. Zgłoszenie dziecka do ubezpieczenia to najlepszy sposób na to, żeby zabezpieczyć się na wypadek skutków ewentualnych kontuzji.

Dziecko, które jest ubezpieczone, może liczyć na pomoc lekarza i przeprowadzenie potrzebnych zabiegów. Co więcej, ubezpieczyciel jest w stanie np. zapewnić transport dziecka z placówki medycznej do domu, kupić i dostarczyć choremu potrzebne lekarstwa, a także, gdy zajdzie taka potrzeba, zapewnić niezbędny sprzęt rehabilitacyjny.

Dodatkowo poszkodowany może liczyć na dodatkowe benefity np. bon podarunkowy, za który rodzice mogą mu kupić przedmioty, które umilą mu okres rekonwalescencji. Jeśli pojawi się kontuzja, a malec nie będzie miał ubezpieczenia, nie będzie mógł liczyć na tego rodzaju profity.

Zgłoszenie ubezpieczenia dziecka

Jak pisaliśmy wcześniej, konsekwencje braku ubezpieczenia dziecka mogą być dotkliwe i to nie tylko finansowo. W przypadku kontuzji, brak ubezpieczenia może wpłynąć na późniejszą kondycję zdrowia dziecka, jeśli w porę nie otrzyma odpowiedniej pomocy.

W ofercie PKO BP można ubezpieczyć dziecko już od dnia narodzin: https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/ubezpieczenia/ubezpieczenie-nnw-dzieci-i-mlodziezy/pko-ubezpieczenie-dziecka/. Koszt takiego ubezpieczenia to zaledwie 5 zł miesięcznie w przypadku podstawowego zakresu ochrony i 9 zł miesięcznie, jeśli rodzice zdecydują się na rozszerzenie ochrony o dodatkowe świadczenie pieniężne w wysokości 500 zł.

Tym samym pierwsza opcja kosztuje 60 zł rocznie, natomiast druga – 108 zł rocznie. Wykupując ubezpieczenie, zapewniamy dziecku pomoc i wypłatę świadczenia w przypadku doznania urazu lub w razie nieszczęśliwego wypadku nie tylko wtedy, gdy jest w szkole lub żłobku, ale też w domu, podczas wakacji czy na placu zabaw.

Jak widać, koszty ubezpieczenia są niewielkie, a korzyści, jakie można dzięki niemu zyskać, bardzo duże.

Czytaj również
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Prawa pacjenta
Skierowanie do dermatologa: czy jest potrzebne? Ile ważne?
Kobieta u dermatologa
Jak obliczyć wynagrodzenie chorobowe? Ile wynosi za każdy dzień? Przykład i kalkulator
Mężczyzna na zwolnieniu chorobowym
Skierowanie do okulisty – czy jest potrzebne na NFZ?
Kobieta u okulisty
Podobne artykuły
Pielęgniarka pobiera krew pacjentce
Ile ważne jest skierowanie na badanie krwi? Morfologia i inne
Mężczyzna na wózku
Grupa inwalidzka: przywileje. Ile wynosi i jak ją otrzymać?
Ubezpieczenie dla dziecka
Brak ubezpieczenia dziecka a wystąpienie urazu - konsekwencje
Lekarz wystawia skierowanie do specjalisty
Ile ważne jest skierowanie do specjalisty? Różne poradnie
Pacjent prosi lekarza o zwolnienie lekarskie
Zwolnienie lekarskie – ile dni może wypisać lekarz rodzinny?

Reklama


Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!