Jak bezpiecznie kupować leki przez internet?

Stanie w długich kolejkach i spore wydatki zniechęcają do zakupów w aptekach. Dlatego pacjenci coraz chętniej kupują leki przez internet. Należy jednak uważać, by przypadkiem nie dać się oszukać.

Spis treści

Wygodnie, ale czy bezpiecznie?

Handel internetowy rozwija się na tyle sprawnie, że w sieci można dziś kupić niemal wszystko – w tym leki. Coraz więcej osób decyduje się na ten rodzaj kupna, zniechęcając się na widok długich kolejek w aptekach lub wysokich kosztów. Nierzadko jednak możemy stać się ofiarą oszustwa lub otrzymać lek niezgodny z oczekiwaniami. Jak więc bezpiecznie kupować leki w internecie?

Jak bezpiecznie kupować leki?

Leki przez internet - ich wybór wiąże się zwykle z mniejszym stresem i niższymi kosztami. Musimy jednak uważać, ponieważ mnóstwo dostępnych w internecie lekarstw może być przeterminowanych lub pochodzić z przemytu. Nie korzystajmy też z niepewnych źródeł – aukcje internetowe i fora to nie jest dobre miejsce do kupowania lekarstw.

Nie wszystko można kupić

Przy kupnie leków należy pamiętać, że te refundowane przez państwo muszą być sprzedawane w tej samej cenie, zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i internetowych. Jeśli do tego doliczymy koszty wysyłki, to przepłacimy. Stąd też leki refundowane lepiej kupować tradycyjnie. Nie można jednak przez internet zakupić leków na receptę – możliwe jest ich zamówienie i odebranie w placówce.

Przyjrzyj się stronie internetowej

Wybierając aptekę internetową, należy uważnie przyjrzeć się jej profilowi. Jeśli na stronie internetowej widnieje logo rzeczywiście istniejącej placówki oraz jej dokładne dane kontaktowe, to mamy do czynienia z apteką, która działa również poza siecią. Możemy więc mieć do niej zaufanie.

Zapoznaj się z regulaminem

Zanim jednak zabierzemy się za zakupy, dokładnie zapoznajmy się z regulaminem znajdującym się na stronie internetowej apteki. Dowiemy się między innymi, co zrobić w przypadku niedostarczenia przesyłki oraz w jaki sposób dokonywać zakupów. Wszystkie informacje powinny być dla nas jasne i klarowne.

Korzystnie, ale nie najtaniej

By z korzyścią dla siebie zakupić leki w internecie, możemy użyć porównywarki cen, która wskaże, w której aptece znajdziemy najlepszą ofertę. Uważajmy jednak, by nie nabrać się na zbyt niską cenę – zdrowy rozsądek przede wszystkim. Dobrze jest też kupić nieco więcej produktów, by nie stracić na wysokich nierzadko kosztach przesyłki.

Poczytaj o lekach

Przy wyborze leków z aptek internetowych uzyskujemy możliwość dokładnego zapoznania się z ich charakterystyką. W sposób wygodny możemy zapoznać się ze składem leku, dawkowaniem, przeciwwskazaniami oraz tańszymi zamiennikami. Wszelkie potrzebne informacje otrzymujemy w przejrzystej formie, co ułatwia ich wybór.

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

17905
Pytanie: Kiedy najczęściej sięgasz po suplementy wzmacniające organizm?

  W okresie wzmożonych zachorowań

  Po chorobie

  Suplementuję profilaktycznie cały rok

  Nie stosuję suplementów

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Zamknij