KtoMaLek.pl – nie trać czasu na szukanie leków

Każdy z nas przynajmniej kilka razy w życiu musiał odwiedzić aptekę, by kupić lek. Praktyka pokazuje, że nie zawsze udaje się znaleźć potrzebne preparaty. Codziennie tysiące pacjentów szukają leków, często ratujących życie, jednak w wielu przypadkach poszukiwania spełzają na niczym. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom pacjentów powstał serwis KtoMaLek.pl, który ułatwia poszukiwania nawet trudno dostępnych leków.
Farmaceutka
Źródło: Materiały partnera
Spis treści

Intuicyjna wyszukiwarka leków

Wśród pacjentów rośnie świadomość, że internet może być bardzo użytecznym narzędziem służącym do sprawdzania informacji o charakterze medycznym. Coraz więcej z nich korzysta z tego rozwiązania również w poszukiwaniu leków. Wyszukiwarką ułatwiającą szukanie leków jest KtoMaLek.pl, największy serwis tego typu w Polsce. Pozwala oszczędzić pacjentom czas, a w wielu przypadkach ratuje ich zdrowie, gdy chodzi o leki wymagające natychmiastowego podania. Z KtoMaLek.pl obecnie współpracuje ponad 7500 aptek na terenie całego kraju, a lista ta stale się rozrasta. Można z niego korzystać niezależnie od pory dnia. Dostępne w serwisie dane są aktualizowane na bieżąco, dzięki czemu pacjenci mogą śledzić dostępność swoich leków.

Serwis został tak skonstruowany, by mogli go obsługiwać nawet początkujący użytkownicy. Wyszukiwanie leków odbywa się w kilku prostych krokach. Wystarczy podać swoją lokalizację i nazwę preparatu, by system wygenerował listę aptek posiadających lek na stanie. Co ważne, serwis daje pacjentom możliwość zarezerwowania leku, dzięki czemu mają pewność, że będzie na nich czekał w aptece. Po kliknięciu przycisku "zarezerwuj" i podaniu danych kontaktowych należy już tylko poczekać na elektroniczne potwierdzenie rezerwacji od farmaceuty.

Jeżeli w trakcie tego procesu napotykamy trudności, możemy zwrócić się o pomoc do konsultanta. Okno konwersacji widoczne jest na każdym etapie wyszukiwania, więc użytkownicy mają do niego ułatwiony dostęp.

Baza informacji o lekach i interakcjach w jednym miejscu

KtoMaLek.pl nie jest tylko wyszukiwarką leków, ale przede wszystkim serwisem stworzonym po to, by ułatwiać życie pacjentom. Na stronie dostępna jest szeroka i stale rozbudowywana baza informacji  o lekach, suplementach diety i produktach medycznych - lekopedia. Wpisując nazwę produktu użytkownik uzyskuje dostęp do ulotki zawierającej wszelkie informacje na temat działania i zasad stosowania leku, przeciwwskazań i możliwych działań niepożądanych oraz składu. Wszystko to w przejrzystej i czytelnej dla pacjenta formie.

Oprócz tego w serwisie znaleźć można również bazę interakcji. Pacjenci często zastanawiają się, czy równoczesne zażywanie kilku leków jest bezpieczne. Odpowiedź mogą znaleźć w bazie, która sprawdza jakich leków lepiej nie stosować jednocześnie, które pokarmy mogą wpływać na metabolizm leków oraz kiedy nie należy spożywać alkoholu. To niezwykle istotna wiedza, gdyż łączenie niektórych substancji może rodzić poważne konsekwencje zdrowotne.

Aktualna lista leków refundowanych

Część pacjentów nie zdaje sobie sprawy, że lista leków refundowanych ulega ciągłym zmianom. Ministerstwo Zdrowia zobowiązane jest aktualizować ją co dwa miesiące. Zwykle dostępna jest w formie bardzo obszernego pliku, dlatego na KtoMaLek.pl pacjenci mają dostęp do aktualnej listy leków refundowanych, w której mogą szybko sprawdzić stopień refundacji oraz cenę danego preparatu. Dodatkowo dostępna jest również bieżąca lista darmowych leków dla seniorów oraz wykaz leków trudno dostępnych.

Poradnik o zdrowiu dla ciekawskich

Użytkownicy, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat leków, zdrowia, chorób, metod odżywiania, a także mieć dostęp do aktualnych komunikatów Ministerstwa Zdrowia, czy Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, mogą oddać się lekturze poradnika o zdrowiu. Publikowane artykuły tworzone są przy współpracy z farmaceutami, dlatego zawarta w nich wiedza jest zgodna z aktualną wiedzą medyczną.

Więcej z kateogrii: Zdrowie
Przeczytaj artykuł
Alkohol a antybiotyki – fakty i mity
Przeczytaj artykuł
Czopki glicerynowe dla niemowląt - ile czekać? Działanie
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!
Podobne artykuły
Alkohol a antybiotyki – fakty i mity
Czopki glicerynowe dla niemowląt - ile czekać? Działanie
Czym grozi przedawkowanie leków przeciwbólowych?
Płyn Lugola - zastosowanie i dawkowanie. Gdzie kupić?

Reklama

Może to Cię zainteresuje
Co pyli w lipcu 2021?
D-dimery: norma, badanie i wyniki. Przyczyny podwyższonych?
Udar słoneczny - ile trwa, objawy udaru cieplnego?
RDW CV - co znaczy wysokie lub niskie. Jaka jest norma?
Jaką dietę stosować podczas chemioterapii? Sprawdzamy!

Reklama