Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Laserowe odmładzanie twarzy – remedium na zmarszczki i wiotczenie skóry

Nowoczesne lasery skutecznie stymulują skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu są w stanie przywrócić skórze młody wygląd bez ingerencji skalpela. Przy pomocy odpowiednio dobranej laseroterapii można poprawić napięcie skóry, zlikwidować zmarszczki, wygładzić blizny potrądzikowe i zredukować przebarwienia. Wyjaśniamy, jak laserowe odmładzanie twarzy działa na kondycję skóry.
Kobieta subtelnie dotyka swojego policzka
źródło: materiały partnera
Spis treści

Reklama

Jaki laser na zmarszczki?

Do zabiegów odmładzających na twarz służą przede wszystkim lasery frakcyjne i pikosekundowe. Chociaż zamierzony efekt w każdym przypadku jest ten sam, różnią się między sobą mechanizmem działania. Lekarz medycyny estetycznej dobiera odpowiednią metodę na podstawie wywiadu z pacjentem. Bierze pod uwagę wyjściowy stan skóry oraz oczekiwania pacjenta.

Lasery frakcyjne to duża grupa urządzeń, które można podzielić na ablacyjne i nieablacyjne. Pierwsze z nich działają poprzez wywoływanie w skórze uszkodzeń na całej jej grubości, tzn. że powodują przerwanie ciągłości naskórka. Z kolei lasery nieablacyjne działają tylko wewnątrz, nie naruszając powierzchni skóry. Technologia frakcyjna polega na wprowadzaniu gęstych, termicznych mikrouszkodzeń w formie regularnych kolumn. W miejscach tych zaininicjowane zostają procesy naprawcze, których celem jest poprawa napięcia skóry, wygładzenie zmarszczek i rozjaśnienie przebarwień.

Lasery pikosekundowe to jeszcze bardziej zaawansowana technologia, która mimo intensywniejszego działania, jest stosunkowo łagodna dla skóry. Zabieg ten nie wywołuje bowiem efektu termicznego, a działa na skórę w sposób mechaniczny. Laser pikosekundowy wysyła ultrakrótkie impulsy energii świetlnej, celując precyzyjnie w obszar problematyczny. Chociaż impulsy energii są silnie skoncentrowane, działanie lasera jest delikatne dla naskórka – nie powoduje poparzeń i wiąże się z minimalnym dyskomfortem.

Reklama

Jak działa laserowe odmładzanie twarzy?

Niezależnie od zastosowanego urządzenia celem laserowego odmładzania twarzy, jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, jest wywołanie kontrolowanych mikrouszkodzeń, aby pod ich wpływem skóra zaczęła się intensywnie regenerować. Lasery bardzo precyzyjnie trafiają w niedoskonałości i mobilizują skórę do rozpoczęcia procesów naprawczych. Wiązka światła pochłaniana jest przez wodę znajdującą się w skórze, co wywołuje efekt termiczny (w przypadku laserów frakcyjnych) lub mechaniczny (w przypadku laserów pikosekundowych) i prowadzi do kontrolowanego uszkodzenia tkanki.

Reklama

Trwałość efektów po odmładzaniu laserem

Laserowe odmładzanie twarzy opiera się na stymulacji naturalnych procesów w skórze, dlatego jego efekty nie są widoczne od razu. Odbudowa kolagenu trwa przez kilka, a nawet kilkanaście tygodni – dopiero po tym czasie można ocenić ostateczne rezultaty. Poza tym efektywność terapii zależy od tego, czy wykonamy tylko jeden zabieg czy pełną serię. Liczba oraz częstotliwość zabiegów określane są przez lekarza podczas konsultacji poprzedzającej laseroterapię i zależą m.in. od zamierzonego efektu oraz od wyjściowego stanu skóry. Odpowiednio przeprowadzona terapia laserowa przyczynia się do poprawy kondycji skóry i długotrwałego odmłodzenia. Przy regularnym wykonywaniu zabiegów przypominających, można cieszyć się efektami przez wiele lat.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-ursynow-aleja-ken/

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Podobne artykuły
Najchętniej wybierane zabiegi medycyny estetycznej

Reklama


Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!