Choruje na nią 404 mln ludzi na świecie. Dlaczego czasem tak trudno rozpoznać tę chorobę? Sprawdź❗
Choruje na nią 404 mln ludzi na świecie. Dlaczego czasem tak trudno rozpoznać tę chorobę? Sprawdź❗
Choruje na nią 404 mln ludzi na świecie. Dlaczego czasem tak trudno rozpoznać tę chorobę? Sprawdź❗

Najchętniej wybierane zabiegi medycyny estetycznej

Korzystanie z medycyny estetycznej cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki dynamicznemu rozwojowi tej dziedziny pacjenci mają do dyspozycji szereg nieinwazyjnych zabiegów, które pozwalają nie tylko zmienić wygląd, ale także poprawić samopoczucie. Różnorodność dostępnych rozwiązań sprawia, że każdy może znaleźć dla siebie optymalny sposób na zatrzymanie młodości. W naszym artykule przedstawimy skuteczne zabiegi bez skalpela, które cieszą się największą popularnością wśród pacjentów gabinetów medycyny estetycznej.
SIM-MED - główne zdjęcie
źródło: materiały partnera
Spis treści

Reklama

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna opiera się na nieinwazyjnych metodach poprawy urody. Główne cele zabiegów z zakresu tej dziedziny to opóźnienie oznak starzenia się skóry oraz zmniejszenie widocznych objawów tego procesu. Medycyna estetyczna może stanowić również solidne wsparcie w modelowaniu sylwetki.

Reklama

Popularne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Współczesne kliniki medycyny estetycznej oferują szeroki wachlarz zabiegów korygujących urodę. Poniżej przedstawimy kilka najczęściej wybieranych metod, które pomimo swojej niewielkiej inwazyjności pozwalają na uzyskanie spektakularnych efektów poprawy wyglądu.

Mezoterapia

Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest mezoterapia. Polega ona na wprowadzeniu pod skórę substancji aktywnych (np. kwasu hialuronowego, witamin czy osocza bogatopłytkowego). W zależności wybranej metody, podskórne podanie preparatów odżywczych może odbywać się m.in. za pomocą cienkiej igły lub urządzenia o nazwie Dermapen. Mezoterapia działa na skórę dwutorowo. Po pierwsze, nakłuwanie igłą pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu poprawia się napięcie i gęstość skóry. Po drugie, wstrzykiwanie preparatów odżywczych bezpośrednio pod skórę daje znacznie lepsze efekty niż ich aplikacja na powierzchnię skóry. Jeśli szukają Państwo gabinetu medycyny estetycznej, który oferuje skuteczną mezoterapię, warto zwrócić uwagę na Instytut Medycyny Estetycznej SIM-MED.

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa

Istnieją różne rodzaje mezoterapii. Do najpopularniejszych form tego zabiegu można zaliczyć mezoterapię igłową oraz mikroigłową. 

  • Mezoterapia igłowa – jest to klasyczna metoda mezoterapii, która polega na podaniu substancji aktywnych w skórę za pomocą igły. Zabieg mezoterapii igłowej można wykonać w Specjalistycznym Instytucie Medycznym SIM-MED - https://sim-med.info/uslugi/mezoterapia-iglowa/.
  • Mezoterapia mikroigłowa – zabieg wykonuje się przy pomocy specjalnie przeznaczonego urządzenia (Dermapen), które tworzy na skórze mikrootwory, ułatwiające dostarczenie substancji czynnych do skóry. W procesie poszukiwania idealnego miejsca do wykonania zabiegu mezoterapii mikroigłowej również warto zwrócić uwagę na ofertę firmy SIM-MED - https://sim-med.info/uslugi/mezoterapia-mikroiglowa-dermapen/.

Mezoterapia – efekty

Mezoterapia to rozwiązanie, które daje skórze szereg korzyści. Metoda jest przeznaczona dla osób w różnym wieku – można z niej korzystać już od 25. roku życia. Zabieg może być stosowany w celu zmniejszenia widoczności już istniejących zmarszczek lub być stosowany profilaktycznie, aby spowolnić procesy starzenia się skóry. Do efektów mezoterapii należą przede wszystkim:

  • wygładzenie drobnych linii i zmarszczek;
  • regeneracja i odżywienie skóry;
  • wzrost nawilżenia skóry;
  • redukcja przebarwień;
  • ujędrnienie i uelastycznienie skóry;
  • poprawa kolorytu cery.

Zabiegi odmładzające

Starzenie się skóry to nieunikniony proces. Istnieją jednak metody, dzięki którym można zmniejszyć widoczność zmarszczek oraz przywrócić skórze jędrność i młodzieńczy blask. Poniżej opiszemy kilka nowoczesnych zabiegów odmładzających, które pozwalają uzyskać spektakularne efekty.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie. Jego główną funkcją jest utrzymywanie nawilżenia i elastyczności skóry. Niestety, z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie zmniejsza się, co ma bezpośredni wpływ na starzenie się skóry. Wypełniacze z zawartością kwasu hialuronowego umożliwiają zniwelowanie oznak starzenia i pozwalają na osiągnięcie widocznych, a jednocześnie naturalnych efektów.

Wypełnianie zmarszczek preparatem Radiesse

Osoby, które chcą przywrócić swojej skórze jędrność i młodzieńczy blask, mogą zdecydować się na wypełnienie zmarszczek preparatem o nazwie Radiesse. Głównym składnikiem preparatu jest hydroksyapatyt wapnia, który jest naturalnym budulcem ludzkich kości i zębów. Metoda Radiesse nie tylko natychmiastowo poprawia wygląd skóry, ale także stymuluje ją do produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg można wykonać w Specjalistycznym Instytucie Medycznym SIM-MED - https://sim-med.info/uslugi/wykonywane-zabiegi/.

Zabieg Sculptra

Kolejnym zabiegiem, który pozwala uzyskać doskonałe efekty odmłodzenia skóry jest wypełnianie zmarszczek preparatem Sculptra. Jego głównym składnikiem jest kwas polimlekowy, który naturalnie występuje w organizmie człowieka. Metoda jest często wykorzystywana m.in. do korekcji owalu twarzy, zapadniętych policzków, bruzd nosowo-wargowych czy opadających kącików ust.

Podsumowując, mezoterapia i wypełnianie zmarszczek substancjami naturalnymi to jedne z najchętniej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Metody te umożliwiają  uzyskanie spektakularnych efektów odmłodzenia skóry przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu. Jeśli zależy Państwu na osiągnięciu doskonałych rezultatów zabiegowych, warto zapoznać się z ofertą Instytutu SIM-MED. Wieloletnie doświadczenie specjalistów w zakresie medycyny estetycznej to gwarancja rewelacyjnych efektów - https://sim-med.info/nasz-zespol/dermatolog-ana-kucharski-alekseenko/.

SIM-MED - obraz_1.jpg

Więcej informacji na temat popularnych zabiegów medycyny estetycznej oraz ich rezultatów można znaleźć tutaj.

SIM-MED - obraz_2.jpg

 

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Podobne artykuły
Kobieta subtelnie dotyka swojego policzka
Laserowe odmładzanie twarzy – remedium na zmarszczki i wiotczenie skóry

Reklama


Które nietolerancje pokarmowe są dziedziczne?
Sprawdź!