Te produkty warto zabrać ze sobą na ferie

Ferie to czas, w którym wiele osób decyduje się na wyjazd z najbliższymi. Bardzo często są to wycieczki w góry, na stoki narciarskie. Jadąc na ferie nie należy zapominać o zabraniu ze sobą podstawowych produktów, które niwelują ból podczas otarć, skaleczeń czy opuchnięć. W czasie jazdy na nartach stawy są obciążone, a tym samym narażone na kontuzje. Co warto ze sobą zabrać?
Rodzina na stoku narciarskim
Źródło: 123RF

Spis treści

Maść rozgrzewająca lub chłodząca

Pierwszym produktem, który warto mieć ze sobą w czasie ferii są maści rozgrzewające lub chłodzące. Jakie mają działanie? Przede wszystkim łączą działanie hydratacji żelu z działaniem olejków eterycznych, a także wyciągów ziołowych.

Główne zastosowanie maści rozgrzewających i chłodzących to:

 • rozgrzewanie okolic klatki piersiowej,
 • pielęgnacja skóry,
 • rozgrzewanie mięśni przy długim wysiłku fizycznym.

Ponadto są idealne do masażu. Do rozgrzania organizmu dochodzi na skutek wzrostu ukrwienia. Maść świetnie sprawdza się przy dolegliwościach bólowych mięśni, jak i stawów oraz kręgosłupa. Co ważne, redukuje nerwobóle, pobudza krążenie krwi, a także przyspiesza regenerację tkanek, zwłaszcza po urazach i w stanach zapalnych.

Kompres rozgrzewający

Kolejną propozycją produktu, który warto zabrać ze sobą na ferie są kompresy rozgrzewające. Mają podobne zastosowanie, jak opisane wyżej maści. Cechują się szybkim działaniem, brakiem inwazyjności, a jednocześnie są metodą naturalnego leczenia bólu.

Dzięki specjalnie wyprofilowanemu kształtowi, kompresy pozwalają przeprowadzenie terapii ciepłem lub zimnem. Większość z nich dodatkowo posiada specjalną, welurową stronę, której zadaniem jest ochronienie ciała przed np. odmrożeniami.

Do najpopularniejszych plastrów rozgrzewających zaliczyć należy te stosowane na:

 • kolano,
 • bark,
 • kostkę,
 • łokcie,
 • nadgarstek.

Taśmy kinezjologiczne

Kinesiotaping jest zabiegiem wykonywanym w fizjoterapii zarówno przeciwbólowej, ortopedycznej, sportowej, jak i neurologicznej. Zadaniem taśm jest wspieranie procesów leczniczych, oddziałując na organizm przez całą dobę.

Kiedy warto sięgnąć po taśmy kinesio?

 1. Przy bólach kręgosłupa – niwelują uczucie zablokowania kręgosłupa, ale i promieniujący ból kończyn.
 2. Podczas naciągniętych mięśni – rozluźniają nadwyrężone mięśnie, odciążając je, a także normalizując ich napięcie
 3. Przy skurczach – pomaga osobom aktywnym fizycznie, którzy nie wykonali dostatecznej rozgrzewki i często borykają się ze skurczami.

Ponadto, plastry te można stosować przy bólach reumatycznych, jak i pooperacyjnych. Warto wiedzieć, iż w czasie ferii warto nakleić je choćby profilaktycznie, ponieważ w ten sposób można zmniejszyć ryzyko wystąpienia kontuzji.

Opaska elastyczna

Jakie zalety ma opaska elastyczna? Przede wszystkim:

 • zabezpiecza po urazach,
 • wzmacnia aparat więzadłowy stawu skokowego,
 • niweluje ból oraz obrzęk kończyny,
 • zmniejsza ryzyko częstych skręceń stawu,
 • wzmacnia i chroni stawy.

Opaskę elastyczną stosuje się w celu podtrzymania wszelkich opatrunków, a także jako opatrunek odkażający przy uszkodzeniach układu kostno-stawowego.

Sprawdź również:

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Powyższy artykuł prezentuje treści informacyjne i został opracowany wyłącznie przez redakcję serwisu. Artykuł zawiera informacje o wybranych produktach dostępnych w internetowym Sklepie Medme.pl i ma charakter autopromocyjny Sklepu Medme.pl Wybór prezentowanych produktów lub kategorii produktów został dokonany w sposób rzetelny, wyłącznie przez redakcję serwisu.