Stres w ciąży - czy szkodzi dziecku i jak silnie wpływa na ciążę? [E-BOOK]

Stres w ciąży niestety często towarzyszy przyszłym mamom. Nowa sytuacja, w której muszą się odnaleźć, zmiana dotychczasowych nawyków i przyzwyczajeń, niepewność i obawa przed problemami zdrowotnymi, a przede wszystkim burza hormonów to czynniki, które z pewnością nie działają uspokajająco. Jak więc poradzić sobie ze stresem w ciąży? Jak zadbać o dziecko, które w łonie matki odczuwa także jej negatywne emocje? Co zrobić, aby uchronić się przed negatywnymi skutkami nerwów i stresu
Kobieta w ciąży trzymająca się za brzuch
Źródło: 123RF

Aby pomóc w odnalezieniu odpowiedzi na te pytania przygotowaliśmy darmowy e-book „Stres w ciąży - czy szkodzi dziecku i jak silnie wpływa na ciążę?”. Znajdziecie w nim informacje o tym, jak stres może objawiać się w ciąży, jak wpływa na płód, czym może grozić długotrwałe zdenerwowanie oraz jak sobie z nim radzić, aby zminimalizować ryzyko jego wystąpienia. Podpowiemy, jak rozładować napięcie, a także jakie witaminy warto suplementować w okresie wzmożonego stresu.

Dodatkowo znajdziecie tutaj też informacje dotyczące metod i technik relaksacyjnych, które pomogą się Wam wyciszyć i odnaleźć wewnętrzny spokój. Zachęcamy do przeczytania także materiału na temat korzyści z zabezpieczania krwi pępowinowej przy porodzie. Krew pępowinowa zawiera komórki macierzyste, które w razie wystąpienia wielu chorób mogą być wykorzystane przez lekarzy niczym lek do leczenia. Zabezpieczenie krwi pępowinowej to najpiękniejszy prezent, jaki możemy podarować naszemu dziecku, który jednocześnie pozwoli nam na większy spokój o jego przyszłość i zdrowie.

Wszystkie artykuły zostały skonsultowane z lekarzem Mateuszem Kowalczykiem z Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego Kolińskiego z Łodzi. Zapraszamy do lektury Redakcja Medme.pl

➡​ Pobierz ebook za darmoStres w ciąży - czy szkodzi dziecku i jak silnie wpływa na ciążę?

Oceń artykuł

(liczba ocen 3)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Zarejestruj się

Odbierz bezpłatną wyprawkę

I ciesz się udanym początkiem macierzyństwa

Zamknij