} ?>

Dla Ciebie, na zdrowie!

Bezpłatna infolinia NFZ. Pacjenci sprawdzą dostępność swoich leków

Od poniedziałku, 15 lipca 2019 roku, pacjenci mogą dzwonić na bezpłatną infolinię, by dowiedzieć się o dostępności leków, a także o adresie apteki, w której mogą je nabyć. Połączenia będą odbierać konsultanci Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Pod jaki numer należy dzwonić?
Telefon stacjonarny
Źródło: 123RF
Spis treści

Jak podaje Narodowy Fundusz Zdrowia, na infolinię można dzwonić od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. Warto jednak potwierdzić dostępność konkretnego leku dzwoniąc do wskazanej przez konsultanta apteki.

Reklama

Jaki jest numer na infolinię NFZ?

By połączyć się z konsultantem należy zadzwonić pod bezpłatny numer 800 190 590. Następnie zgłosi się automatyczna sekretarka, która poprosi o wybranie tematu rozmowy.

Żeby nawiązać rozmowę właśnie z konsultantem od leków należy na klawiaturze telefonu wybrać cyfrę 3. Kolejnym krokiem jest już rozmowa z konsultantem, który podpowie, gdzie można kupić dany lek.

Reklama

Czego dowiesz się dzwoniąc na infolinię?

Przede wszystkim konsultant powie, w które aptece można znaleźć dany lek. Jednak NFZ podkreśla, iż przed wizytą w tej aptece warto do niej zadzwonić i upewnić się czy lek faktycznie jest dostępny na miejscu. Numer do konkretnej apteki również poda konsultant podczas rozmowy.

Ważne jest również, że konsultant nie może udzielać żadnych porad medycznych, a więc nie należy dzwonić na infolinię z pytaniami na temat dawkowania danego leku, o jego zamiennikach czy z prośbą o rezerwację leków w aptece. Te szczegóły należy ustalać z lekarzem lub farmaceutą.

Źródło: Narodowy Fundusz Zdrowia

Czytaj również:

Bibliografia

  • http://nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/gdzie-kupisz-lek-zadzwon-800-190-590,7403.html [data dostępu: 16.07.2019]
Katarzyna Czyżyńska
Artykuł napisany przez
Katarzyna Czyżyńska
Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Pierwsze doświadczenie zdobywała w agencji PR. Od kilku lat copywriterka, głównie w tematyce medycznej. Od 2018 roku pełniła funkcję redaktora SEO w spółce Pharma Partner, a od 2021 jest Zastępcą Redaktora Naczelnego. W wolnych chwilach miłośniczka kryminałów i kuchni włoskiej.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Wiadomości
Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć? Domowe sposoby
Muszka owocówka z bliska
Kalendarz obowiązkowych i zalecanych szczepień dziecka - kiedy trzeba je zrobić?
Szczepienie dziecka zgodnie z kalendarzem szczepień
Jak zmarła Whitney Houston?
Podobne artykuły
medme sklep
Poznaj medmesklep.pl - w zdrowych produktach, zdrowy duch
Pacjent chory na stwardnienie rozsiane
Mam stwardnienie rozsiane - relacja pacjenta z forum
Jak być bardziej męskim? 7 sprawdzonych porad
Długość życia po chemioterapii - chory mogą żyć dłużej!
Chcesz zmienić kolor oczu? Użyj lasera

Reklama


Dokucza Ci ból i obrzęk gardła?
Sprawdź, co to oznacza!